W łazience można zastosować gotowe lustra oraz inne elementy wyposażenia ze szkła, jednak nie w każdym przypadku pasują do rozmiarów i kształtu pomieszczenia. Często nie wpisują się również w styl wnętrza. Jeśli zależy Ci na efektywnej i ponadczasowej aranżacji łazienki, możesz zdecydować się na szkło na wymiar. Szkło hartowane lub innego typu z powodzeniem sprawdzi się w wilgotnym pomieszczeniu i nada mu nowoczesny wygląd. Na uwagę zasługują w szczelności lustra na wymiar, które można przykleić do ściany pomiędzy płytkami. Dowiedz się więcej o zaletach luster na wymiar.

1. Czy warto wybrać lustro na wymiar?

2. Lustra łazienkowe, panele szklane pod prysznic i inne elementy ze szkła na wymiar

Szkło lakierowane, szkło typu float, szkło laminowane, hartowane – jest wiele rodzajów szkła, dlatego nic dziwnego, że to właśnie ten materiał znajduje tak szerokie zastosowanie w wykończeniach mieszkań. Szczególne zastosowanie znajduje w łazienkach, w których używa się go do produkcji luster. Dobrym wyborem są lustra na wymiar, które można zastosować w pomieszczeniach każdej wielkości. Jakie są zalety lustra wykonanego na wymiar?

Czy warto wybrać lustro na wymiar?

Nowoczesne lustra na wymiar można wykonać w dowolnym wymiarze i kształcie. Bez względu na wielkość powierzchni szkła i grubość szkła takie lustro cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia i świetnie wpisuje się w nowoczesną aranżację. Szklana tafla nie musi być otoczona klasyczną ramą, gdyż wystarczy przykleić ją do ściany, a następnie obudować płytkami. Lustro można otoczyć zarówno delikatną mozaiką, jak i dużymi płytkami ułożonymi na pozostałej części ściany. Szkło na wymiar daje pełną kontrolę nad projektem łazienki, dlatego ostateczny efekt aranżacyjny jest ciekawszy niż w przypadku, gdy wybierze się gotowe lustro.

Szkło na wymiar może mieć właściwości dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Dzięki temu klient może wybierać pomiędzy lustrami różnej grubości, a także wykonanymi ze szkła różnego typu. Do montażu szkła nie trzeba specjalnie przygotowywać ściany. Wystarczy oczyścić ją z zanieczyszczeń tak samo jak przed położeniem płytek, a następnie przykleić za pomocą kleju do szkła. Koszt wykonania lustra zależy od charakteru zamówienia, jednak w przypadku wymagających projektów cena lustra na indywidualne zamówienie jest korzystna, zwłaszcza po uwzględnieniu efektu aranżacyjnego, który uda się uzyskać.

Lustra łazienkowe, panele szklane pod prysznic i inne elementy ze szkła na wymiar

Szkło odporne na stłuczenie i pękanie sprawdza się w łazience nie tylko do wykonywania luster, ale i do stworzenia innych elementów aranżacji w nowoczesnym stylu. Można użyć ich między innymi do produkcji kabiny prysznicowej na wymiar. Dzięki niej natrysk otaczają eleganckie szklane ścianki z idealnie przezroczystego szkła. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznej kabiny prysznicowej z brodzikiem. Równie dobrze ze szkła hartowanego na wymiar można wykonać elegancką ściankę na wannę, która posłuży jako panel ułatwiający wzięcie prysznica bez konieczności rezygnowania z posiadania wanny, gdy ma się ochotę na ciepłą, relaksującą kąpiel.

Ze szkła można wykonać również dekoracyjne półki łazienkowe i inne elementy, które sprawią, że wnętrze będzie eleganckie i nowoczesne. Szkło jest łatwe do utrzymania w czystości i sprzyja wysokiemu poziomowi higieny, gdyż do jego czyszczenia można używać detergentów, które skutecznie zwalczają bakterie. Dzięki temu łazienki ze szklanymi elementami zabudowy są coraz popularniejsze.