Żółw we śnie to symbol ochrony i siły. Sen o żółwiu mówi Ci, że niedługo masz być jak to zwierzątko – na zewnątrz ma ono skorupę, która je chroni a pod skorupą ma miękki brzuch. Jeśli śnił Ci się żółw to pamiętaj, że niedługo możesz Znaleźć się w sytuacji gdzie będziesz musiał uzbroić się w “skorupę” i wykazać się odpornością i silnym charakterem ale będziesz musiał również pokazać “miękki brzuch” – iść na kompromisy i wykazać się łagodnością w działaniu.

Pamiętaj, że żółw to istota, która zawsze ma swój Dom ze sobą. Dlatego też sen o żółwiu, który przytrafia się osobom mieszkającym np. za granicą lub tym, którzy zmienili miejsce zamieszkania przypomina aby dbać o “wewnętrzny dom” – aby dbać o swoje otoczenie i starać się stworzyć sobie bezpieczne miejsce do życia, nawet jeśli jest ono tymczasowe.

Trzymanie żółwia na rękach we śnie może oznaczać podekscytowanie i radość. Wkrótce czekają na Ciebie udane wakacje i wypoczynek. Patrzenie jak ktoś trzyma żółwia może wskazywać na Twój wewnętrzny niepokój. Sen ma szczególne znaczenie dla osób, którym w ostatnich dniach towarzyszył stres. Nie ma co się martwić, gdyż wszelkie Twoje obawy mogą się okazać bezpodstawne, dlatego warto częściej się uśmiechać i nie traktować niektórych sytuacji zbyt poważnie.

Czy we śnie widziałeś żółwia bez powłoki? Niekiedy sny takie zwiastują nadchodzące problemy. Jest to znak niebezpieczeństwa i trwogi. Trudności czekają na Ciebie w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Widziałeś żółwia w skorupie, który nie chciał wyjść na zewnątrz? Taki sen symbolizuje, że zbyt często obwiniasz innych za swoje problemy oraz niepowodzenia. Warto przyjąć więcej odpowiedzialności za swoje życie, inaczej Twoje życie utknie w miejscu.

Jeśli widziałeś żółwia, który pełzał po ziemi lub piasku, może to wskazywać na monotonię w Twoim życiu. Być może jesteś znudzony codziennymi sprawami bądź uważasz, że sprawy nie idą tak szybko jakbyś tego chciał. Taki stan może powodować pogłębiającą się depresję i złe samopoczucie. Zaleca się wtedy odpoczynek, a nawet skorzystanie z pomocy z psychologa.