Być nieszczęśliwym we śnie znaczenie | Sennik Online

Być nieszczęśliwym

Co oznacza bycie nieszczęśliwym we śnie?

Nieszczęście we śnie może ukazywać się w różnych postaciach, między innymi w tragicznych, nagłych wydarzeniach jak własna śmierć, czy też nieoczekiwany wypadek. Sen o nieszczęściu zazwyczaj jest wyparciem przeżywanego na co Dzień lęku, który pojawia się albo na skutek problemów, albo jest przeżywany przez osobę z niewiadomych przyczyn. Nieszczęścia pojawiające się w snach może też być odzwierciedleniem przeżytej w przeszłości traumy, która wywołuje Lęki na poziomie podświadomym.

Nieszczęście we śnie może też być projekcją obaw związanych z przyszłością. Dotyczy to szczególnie osób zamkniętych w sobie oraz charakteryzujących się brakiem poczucia bezpieczeństwa. Jeśli jesteś osobą bojącą się tego jak będzie wyglądała Twoja przyszłość, sny w których zdarzają się nieszczęścia są wyparciem właśnie tych obaw. Warto czasami zatrzymać się i zastanowić nad tym co Cie męczy.

Sen o nieszczęściu może przytrafić się również tym, którym ostatnio wydarzyło się coś, co spowodowało duże cierpienie. Może to być rozstanie z partnerem lub partnerką, ciężka choroba, upokorzenie itp. W tym przypadku sny o nieszczęściu są konsekwencją codziennych rozmyślań o tym, co się wydarzyło, wyraża też brak akceptacji tego, co dzieje się w życiu danej osoby.

Zadaj sobie pytania:

  1. Co w Twoim życiu obecnie się kończy?
  2. Czy stało się ostatnio coś co szczególnie Cie dobiło? Zasmuciło?
  3. Czy zostałeś(aś) ostatnio w jakiś dotkliwy sposób zraniona? Zachowaniem drugiej osoby chociażby?

Dodatkowo może Cie zainteresować tematyka snów o Utracie bliskiej osoby oraz odczuwaniu lęku we śnie.
Daj nam znać w komentarzu czy ten artykuł był pomocny lub jeśli śniło Ci się coś czego nie znalazłeś w naszej bazie snów.

Pamiętaj, że Sennik tylko pozornie jest księgą interpretacji marzeń sennych. Należy pamiętać, że w snach nic nie jest jednoznaczne, dlatego sennik to raczej pewnego rodzaju mapa po meandrach śniącego umysłu i zbiór drogowskazów po symbolach sennych. Sennik nie daje jednoznacznej odpowiedzi, na to co oznaczał dany symbol we śnie.