Sen o emigracji z ojczystego państwa zapowiada wielką zmianę w życiu. Niekoniecznie dotyczy Ona nawet zmiany miejsca zamieszkania. Może to być Zmiana modelu pracy lub relacji z otoczeniem. Zmiana ta będzie wynikać z twoich działań – jeśli już od dawna myślisz o tym aby coś zmienić swoim życiu to nie bój się podjąć decyzji ponieważ jej skutki będą dla ciebie bardzo korzystne.

U kogo mogą pojawiać się sny związane z emigracją?

Taki sen mogą mieć szczególnie osoby, które są niezadowolone z obecnej sytuacji w kraju. Sytuacja polityczna jest napięta, wynagrodzenie stoi w miejscu, a wydatki rosną w górę, nawet w domu nie czujesz się komfortowo. Rozmyślanie o wyjechaniu z ojczyzny jest naturalną koleją rzeczy, lecz mogą nie zmienić Twojego samopoczucia tak jak się spodziewasz.

Może miałeś sen, że ukochana Ci osoba opuszcza kraj? Jedna z interpretacji mówi o lęku przed utratą bliskiej osoby. Boisz się zostać sam, być odepchnięty od osoby, na której Ci najbardziej zależy. Inna interpretacja wskazuje na emocjonalny dystans, który macie pomiędzy sobą. Rutyna dawno zakradła się w wasze życie osobiste, a chłodne nastroje wypełniają dom każdego dnia. Być może próbujesz naprawić relacje, lecz Twoje próby są daremne, bo nie czujesz zaangażowania drugiej osoby. W takiej sytuacji warto zastanowić się na poważnie czy taki związek jest sens dalej kontynuować.

Jakie jeszcze mogą być interpretacje motywu emigracji w marzeniach sennych?

Opuszczanie ojczyzny we śnie ze względu na pracę świadczy o problemach w życiu zawodowym. Taką wizję mają ludzie, którzy są niezadowoleni ze swoich zarobków, atmosfera w miejscu zatrudnieniu jest napięta i nieprzyjemna, a firma może przechodzić restrukturyzacje przez co martwisz się o swój dalszy status zatrudnienia. Przemęczenie i stres negatywnie wpływa na Twoje życie co ujawnia się w snach. Obniżona produktywność nie sprzyja Twojemu wizerunkowi w pracy, dlatego jeśli masz możliwość udaj się na urlop. Trochę czasu dla siebie pozwoli Ci odzyskać nieco utraconej energii. Po powrocie warto zastanowić się czy nie lepiej jest zmienić swoją karierę zawodową.