Utrata bliskiej osoby we śnie wcale nie zwiastuje tego wydarzenia na jawie. Sen o utracie bliskiej osoby można odczytać raczej jako zmiany duchowe śniącego, gdzie bliska osoba to część jego ?ja?.

Sen o utracie bliskich – sennik

Utrata bliskiej osoby we śnie symbolizuje przemiany duchowe. Może to również być powiązane z pojawieniem się nowej osoby w Twoim życiu, która sprawi że częściowo odejdziesz do swojego ?ja?. Może okazać się, ze nowa osoba w Twoim życiu otworzy przed Tobą Drzwi do innego świata duchowego np. nakłoni Cię do zmiany religii lub sprawi, że przewartościujesz swoje życie.

Życie bez najbliższych dla wielu osób jest czymś niewyobrażalnym. Szczególnie w miłości osoby nie wyobrażają sobie dalszego funkcjonowania bez tej drugiej miłości. Jednak nie tylko tyczy się do miłości romantycznej, pomiędzy kobietą a mężczyzną. Ma to również odzwierciedlenie w miłości rodzica do dziecka. Szczególnie mówi się tu o miłości matczynej.

Co jeszcze mogą oznaczać marzenia senne z motywem utraty bliskiej osoby?

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaki jest sens związków? Sam związek tak czy inaczej prowadzi do tragedii. Zastanów się, utracić możesz bliską osobę poprzez zakończenie relacji między wami lub np. coś którejś z połówek się stanie. Tak czy inaczej zawsze któraś z osób będzie cierpieć. Tak głęboki temat na pewno wymaga głębszych przemyśleń, ale ma to na pewno jakiś związek z tym, że wiele osób wiecznie się boi utraty tej drugiej osoby. Niekiedy strach przed utratą bliskiej osoby doprowadza do takich sytuacji, że w panice doprowadzamy do różnych kłótni, nieporozumień, przez co koniec końców może dojść do rzeczywistej utraty poprzez zakończenie relacji.

Wszystko zależy od tego kogo widzimy w naszym śnie. Kto jest obiektem zainteresowania? Kogo boimy się utracić? Jaką rolę odgrywa ta osoba w naszym prawdziwym życiu? Jeśli jest to relacja stricte romantyczna, tj. mąż – żona, chłopak – dziewczyna, powinniśmy skupić się na pielęgnacji naszego związku z tą osobą.