Według sennika online sen o okresie może mieć kilka interpretacji w zależności od tego jakie niesie ze sobą przesłanie.

Motyw okresu kobiecego w snach 

Okres będąc tak ważnym elementem kobiecości i kobiecego życia ma również ogromne znaczenie symboliczne we śnie. Dlatego sen o okresie przede wszystkim odnosi się do kobiecości i do kobiecego świata często niedostępnego i niezrozumiałego dla mężczyzn. Miesiączka jest również końcem cyklu miesięcznego, który wiele mówi o płodności kobiety, określa ją jako potencjalną matkę. Tak więc okres będąc tak ważnym elementem kobiecości najczęściej pojawia się we kobiecych snach.

Pierwsze znaczenie snu o okresie według sennika online to metafora do kobiecości i możliwości poczęcia dziecka. Kobieta, która śni o tym że ma okres jest podświadomie gotowa na Dziecko i ma predyspozycje by być wspaniałą matką. Sen o okresie w tym wypadku również odnosi się do cech kobiety, które mogą w najbliższym czasie silniej prezentować się w jej usposobieniu. Kobieta śniąca o okresie może być bardziej opiekuńcza, empatyczna, cierpliwa, wrażliwa, uczuciowa i emocjonalnie nastawiona do świata.

Okres jako symbol płodności w marzeniach sennych 

Według sennika online okres jako domena kobiet i symbol płodności jest manifestacją kobiecej siły. Sen o okresie może być domeną kobiety odnajdujące siłę w swojej kobiecości. Zdającej sobie sprawę, że to kobiety dają życie, wychowują dzieci. Wiedzą, że matka to symbol największej miłości i mocy sprawczej. Dlatego też okres to symbol kobiety świadomej, spełnionej i emanującej kobiecością.

Sennik online wyróżnia również inną symbolikę snu o okresie. Okres jako uwieńczenie cyklu, w którym nie doszło do poczęcia może odnosić się do wybaczenia i oczyszczenia. Cykl miesięczny jest tu pewnego rodzaju metaforą do związku emocjonalnego ? najpierw rodzi się uczucie i Nadzieja na stworzenie czegoś wspaniałego, a kiedy nie udaje się osiągnąć celu następuje zakończenie cyklu poprzez oczyszczenie. Często wiec oczyszczenie uczuciowe, zupełne wybaczenie, pożegnanie się z żalem i złymi emocjami, które żywimy do innych ludzi, najczęściej do byłego partnera są symbolizowane we śnie jako menstruacja.

Miesiączka to także ból związany z byciem kobietą. Sen o bolesnym okresie może wyrażać problemy z akceptacją kobiecych cech, poczucie winy lub nawet odrzucenie kobiecości. Kobiety śniące o okresie przynoszącej ból często bywają niedoceniane przez partnerów lub rodziców, mają podświadome przekonanie że kobieta jest skazana na ból. Kobiety, które nie potrafią przekuć swoich kobiecych cech takich jak słabość, wrażliwość i emocjonalność w silną stronę często borykają się z bolesnymi miesiączkami nie tylko we śnie ale i na jawie.

Mężczyźni o wiele rzadziej śnią o miesiączce. Jeśli jednak przytrafi im się sen pokazujący kobietę podczas okresu to często symbolizuje on proces pełnej akceptacji swojej kobiety. Mężczyzna, który zaakceptował w 100 procentach swoją partnerkę, z wszystkimi jej wadami i zaletami przyjmując nie tylko to co piękne ale również i to co ?nieczyste?, może się spodziewać , że osiągnie spełnienie w związku.