Emerytura we śnie znaczenie | Sennik Online

Emerytura we śnie to zapowiedź długiego życia. Dożyjesz sędziwych lat w zdrowiu i dobrej kondycji. Dla niektórych to obawa szybkiego zestarzenia się i zmarnowania swojej młodości. 

Wielu osobom sen o emeryturze kojarzy się z darmowym wynagrodzeniem. Wiele młodych osób myśli sobie, że emeryt siedzi w domku i dostaje za nic pieniądze. Oczywiście jest to nieprawda. Emerytura jest wyliczana ze składek, które przez większość dorosłego życia taki emeryt odprowadzał(lub jego pracodawca). Dzięki temu, że składki były płacone, państwo zaciągało dług i wypłacając emeryturę ten dług spłaca.

W dzisiejszych czasach taki sen o emeryturze wręcz może się kojarzyć z pewną podświadomą obawą ubóstwa, gdyż niestety emerytury są niskie, a koszt życia ciągle wzrasta, szczególnie w dużych miastach.

Oczywiście taki sen również może być powiązany z wewnętrzną obawą ciągłego starzenia się. Niestety czas leci strasznie szybko i ta wizja emerytury zbliża się nieubłaganie, co oczywiście niektórych przeraża. 

Dlaczego śniłeś o emeryturze dziadka? Jedna z interpretacji jest taka, że w rzeczywistości nawiedzony przez kłopoty. Pojawią się z powodu nierozwiązanych problemów w przeszłości. Jeśli rozmawiałeś we śnie ze swoim zmarłym dziadkiem, to wkrótce możesz otrzymać smutne wiadomości w prawdziwym życiu.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Zapraszamy do komentowania naszych artykułów oraz dzielenia się własnymi przemyśleniami. Jeśli masz sen, którego nie potrafisz samodzielnie zinterpretować daj nam znać w komentarzu lub w wiadomości na naszym facebooku – spróbujemy pomóc.

Powyższy opis snu nie jest wystarczający? Skorzystaj z wyszukiwarki snu w prawym górnym rogu strony.