Upadek we śnie może oznaczać między innymi gwałtowną zmianę w zachowaniu człowieka, jego dotychczasowym życiu, niestety zazwyczaj nie jest to Zmiana na lepsze. Często sen o upadku pojawia się u osób, które dokonały czegoś złego. Możliwe również, że boją, iż ich dotychczasowe zachowanie będzie miało groźne konsekwencje w przyszłości.

Upadanie podczas snu – co oznacza?

Upadek we śnie może też pojawiać się u osób niepewnych siebie, z niską samooceną. Wizja upadku jest dla nich podświadomym dowodem na to, że nie nadają się do niczego. Zazwyczaj takie osoby żyją w błędnym kole, które można przedstawić w następujący sposób – niska samoocena powoduje małą chęć do działania lub przekonanie, że wszystko co się zrobi pójdzie źle, owo przekonanie doprowadza do złego poziomu działania, co jeszcze nadziej obniża samoocenę. Dlatego też sen o upadku może pojawiać się u takich osób i wskazywać na depresyjny nastrój, w którym aktualnie się znajdują.

Potencjalne znaczenie upadku w śnie

Niektóre interpretacje mówią również o tym, że osoby, które doszły do czegoś w nie do końca uczciwy sposób. Mowa tu o zdobyciu pracy w nieuczciwy sposób, zagarnięcie komuś partnera lub partnerki, awansu itp. Mogą w taki sposób okazywać strach przed utratą. W przypadku pracy może to być wykrycie oszustwa lub niewłaściwego zachowania celem osiągnięcia awansu. Osoba śniąca może obawiać się tego, że gdyby szła po szczeblach kariery w standardowym tempie – tak jak jej współpracownicy – mogłaby nigdy nie dojść tam gdzie w obecnej chwili się znajduje.

Natomiast w przypadku miłości, strach przed upadkiem jest pewnego rodzaju zapowiedzią. Niestety wiele osób okłamuje swoich partnerów oraz partnerki. Po skłamaniu w jednej sprawie, żeby „ochronić” jedno kłamstwo, należy skłamać kolejny raz, bo inaczej prawda może wyjść na jaw. Po jakimś czasie te kłamstwa są niczym domek z kart, jeśli jedną się poruszy, leci wszystko. Niestety o ile kłamstwa w pracy można jeszcze jakoś znieść, to kłamanie każdego dnia swojemu partnerowi lub partnerce jest naprawdę stresujące.