Wojna we śnie często bywa bardzo wyrazistym obrazem. Sen o wojnie podobnie jak sen o żołnierzu to domena mężczyzn.

Sen o wojnie – o czym może świadczyć?

Sen o wojnie może się przytrafić osobom impulsywnym, które wojnę mogą podświadomie postrzegać jako właściwy sposób radzenia sobie z problemami. Takie osoby widzą zazwyczaj siebie we śnie jako osobę biorącą udział w walkach w sposób zdecydowany i bezlitosny. Osoby takie po przebudzeniu mogą nawet odczuwać poczucie winy, że kogoś zabiły, nawet jeśli był to „tylko sen”

Wojna może jednak też śnić się osobom bojącym się przemocy – w tym wypadku Obraz wojny pojawiający się we śnie jest obrazem ich lęku przed ludźmi lub stresującymi sytuacjami. Dotyczy to w szczególności osób mieszkających w niebezpiecznych okolicach lub mających traumatyczne przeżycia w swoim przeszłym życiu.

Jak jeszcze interpretować sny o walce na wojnie?

Wojna paradoksalnie przez większość społeczeństw uważana za niedopuszczalne sposoby rozwiązywania problemów politycznych, nadal jest na świecie częstym zjawiskiem. Mimo, że w naszym rejonie pojawia się tylko na ekranach telewizorów lub szkolnych podręcznikach, jej symbol głęboko tkwi w naszej świadomości. Jej Obraz może pojawiać się może w snach w skutek częstego oglądania obrazów wojny lub być projekcją tego co tkwi w naszej podświadomości.

Jak interpretować sny?

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów. Przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu – zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.

Dodatkowo może Cie zainteresować kobieta oraz biżuteria.
Daj nam znać w komentarzu czy ten artykuł był pomocny lub jeśli śniło Ci się coś czego nie znalazłeś w naszej bazie snów.
Powyższy opis snu nie jest wystarczający? Skorzystaj z wyszukiwarki snu w prawym górnym rogu strony.