Sen o kobiecie ma wiele znaczeń w zależności od kontekstu.

Przykładowe znaczenie snów o kobiecie

Jeśli jesteś mężczyzną i śni Ci się obca kobieta to Twój sen należy do najczęściej przeżywanych męskich wizji sennych. Sen o kobiecie w tym przypadku najczęściej marzeniem erotycznym i wyraża chęć posiadania kobiety. Ewolucja wykształciła u większości samców pociąg seksualny, który powoduje chęć kontaktów seksualnych nie tylko z jedną partnerką, ale i z większą liczbą samiec. W przypadku naszego gatunku olbrzymią rolę w kształtowaniu relacji między mężczyzną a kobietą odgrywa kultura, która często (choć nie zawsze) zabrania poligamii. Często nie odnosi to jednak zamierzonego celu – z problemem zdrady boryka się olbrzymia część małżeństw. Sen o obcej kobiecie występuje często u mężczyzn, którzy nawet gdy wiodą udane pożycie małżeńskie w podświadomości kryją chęć współżycia z większą ilością partnerek.

Prawie równie często u mężczyzn pojawiają się sny o kobiecie, którą ucieleśnia pierwsza Miłość ich życia. Prawie każdy z panów gdzieś w zakamarkach pamięci trzyma Obraz pierwszej kobiety swojego życia i nawet jeśli nie przywołuje tego obrazu zbyt często, czasem wspomina pierwsze chwile odczuwania prawdziwie męsko – damskiej relacji. Również i te doświadczenia mają swoje miejsce w podświadomości mężczyzny i ujawniają się czasem podczas snu. Często są to wizje erotyczne – wizja stosunku seksualnego z pierwszą miłością życia jest odzwierciedleniem wspomnień. Po przebudzeniu często przekształcają się w poczucie winy. Nie ma powodu do obaw – sny będące skutkiem naszego doświadczenia wcale nie muszą być przejawem chęci powrotu do przeszłości – w tym przypadku mężczyzna wcale nie musi odczuwać ukrytej chęci powrotu do pierwszej miłości swojego życia.

Kobieta śni o kobiecie – co oznacza to marzenie senne?

Zdarza się również, że i kobiety śnią o kobietach. Sny o kobiecie można wówczas Tłumaczyć dwojako. Po pierwsze kobiety wbrew pozorom jeszcze bardziej rywalizują między sobą niż mężczyźni. Jeśli więc kobieta śni o kobiecie (szczególnie jeśli jest Ona znana) może to symbolizować ukrytą niechęć do otaczających ją kobiet. Po drugie jeśli takowa niechęć nie występuje, a sny mają zabarwienie erotyczne. Mogą być one przejawem ukrytych skłonności homoseksualnych drzemiących w kobiecie. Jest to tym bardziej prawdopodobne jeśli w przeszłości u kobiety występowały przelotne kontakty seksualne o takim charakterze.