Podobnie jak sen o narodzinach, tak i śniący się Płód (zwłaszcza dotyczy to kobiet starających się o dziecko) jest wyparciem silnego pragnienia posiadania dziecka, które ściśle jest związane i nasilane przez działający instynkt macierzyński.

Płód we śnie, może być również wyrazem pojawiającej się regresji. Oznacza to chęć cofnięcia się Czas dzieciństwa, czasu postrzeganego jako okres braku odpowiedzialności i beztroski, kiedy nie trzeba było nosić brzemienia odpowiedzialności za podjęte decyzje.

Jeszcze jednym znaczeniem snu o płodzie jest kompleks Jokasty przejawiający się w chorobliwym przywiązaniu matki do syna, wyraża się w nadopiekuńczości.

Sam płód jak wyżej wspomniany kojarzy się wielu osobom z pragnieniem posiadania dziecka. Takie pragnienie często pojawia się u kobiet, które pragną dziecka, a nie było im dane znaleźć odpowiedniego partnera. Często również jest to spotykane u osób lub par, które niestety dzieci mieć nie mogą. Czasami jest to spowodowane bezpłodnością któregoś z partnerów lub wiekiem. Pary często w takich sytuacjach decydują się na inny sposób zapłodnienia lub adopcję.

Nierozwiązanie sprawy pragnienia posiadania dziecka często niestety prowadzi do wielu konfliktów w związku pomiędzy partnerami. Należy robić wszystko żeby ich unikać, gdyż zazwyczaj nie jest to niczyją winą.

Spodobała Ci się treść niniejszego artykułu? Uważasz, że jest ona wartościowa? Udostępnij ten artykuł na swoim koncie Facebook za pomocą przycisków społecznościowych powyżej. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące snów z udziałem płodu, zamieść je w komentarzu pod artykułem. Jeśli ten artykuł nie wyjaśnia niektórych kwestii dot. Twojego snu możesz również skorzystać z wyszukiwarki interpretacji snów na naszym portalu. Wyszukiwarka ta znajduje się w prawym górnym rogu naszego portalu.

Dodatkowo mogą Cie zainteresować artykuły o podobnej tematyce, na przykład: dziecko, ciąża, matka.

Przy interpretowaniu snów z udziałem Płodu należy brać pod uwagę czynniki występujące w prawdziwym życiu. Czynniki związane z rodziną, pracą oraz sytuacją związku. Czy nie wydarzyło się w ostatnim czasie nic dziwnego itd.