Senniki różnie interpretują znaczeniu snu o ciąży. Według sennika online sen o ciąży odnosi się do instynktu macierzyńskiego oraz do symboliki wewnętrznego dziecka.

Ciąża jest jednym z najszczęśliwszych, ale i też najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Sennik online mówi, że jeśli jesteś zamężną kobietą i śni Ci się Ciąża prawdopodobnie symbolizuje to chęć posiadania przez Ciebie dziecka. Zastanów się czy zdarzyło Ci się ostatnimi czasy myśleć o tym, że chciałabyś mieć dziecko? Czy jeśli posiadasz już potomstwo to czy Twoje pociechy wspominały, że chciałyby siostrzyczkę lub braciszka? Jeśli tak, Twój sen może oznaczać, że Czas by te sygnały przekuć na fakty – porozmawiaj z mężem – być może on również chciałby potomstwa tylko dotychczas nie dzielił się tym z Tobą.

Sennik online przedstawia również inną interpretację snu o ciąży. Jeśli jesteś osobą samotną i miałaś sen o ciąży, to ów sen może być odczytywany dwuznacznie. Po pierwsze – w każdej z kobiet tkwi głęboko zakorzeniony instynkt macierzyński. To on jest głównym źródłem czułości jaką każda z pań przejawia względem swych dzieci. Tak więc jeśli jesteś wolna, śniąca Ci się ciąża może symbolizować właśnie ten niezaspokojony jak dotychczas instynkt. Według naszego sennika drugim znaczeniem ciąży jest ostrzeżenie przed przypadkowymi kontaktami seksualnymi – być może już niedługo przytrafi Ci się ku temu okazja – nie pozwól swoim namiętnościom zapanować wtedy nad Tobą – bo skutki mogą być fatalne…

Sen o ciąży ostrzega cię abyś była rozsądna i myślała o konsekwencjach swojego działania. Wreszcie ostatnie znaczenie ciąży we śnie według naszego sennika dotyczy innych osób nie wymienionych powyżej. Najważniejszym organem w czasie trwania ciąży jest pępowina. To dzięki niej połączony jest Płód z organizmem matki i to dzięki niej Płód może przeżyć – i co najważniejsze rozwinąć się w czasie przedporodowym. Według sennika online w tym wypadku pępowina jest przez to symbolem zależności dziecka od matki. Istnieją ludzie, którzy tej zależności nigdy nie potrafią się pozbyć i wszystkie swoje decyzje uzależniają od woli rodziców lub innych – najbliższych im osób.

Jakie są inne interpretacje?

Sen o ciąży może więc ową zależność symbolizować. Zastanów się czy Twoje decyzje nie są przypadkiem podejmowane przez kogoś innego? Czy Twoi Rodzice nie wpływają w zbyt dużym stopniu na Twoje życie osobiste? Czy istnieje w Twoim życiu osoba, bez której istnienia nie wyobrażasz sobie kolejnych lat swojego życia? Jeśli tak , Twój sen o ciąży może oznaczać podświadomą próbę wyrwania się z tej zależności, chęć ucieczki z więzienia, w którym być może jest Ci teraz wygodnie, ale które nadal pozostaje więzieniem pozbawiającym Cię własnej woli i wolności. Nie bądź więc bierny/ bierna w obliczu tego snu i działaj odważnie – tym bardziej jeśli ów sen powtórzy się w przyszłości. Pamiętaj, że asertywność i zdolność własnego podejmowania decyzji jest jedną z najważniejszych cech stanowiących o wyjątkowości człowieka.