Mokro we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Ludzkie sny mają wiele znaczeń. Wszystko zależy od ich elementów, motywu, a także narracji. Ciekawą symbolikę przypisuje się wilgoci w marzeniach sennych, czy też temu, że coś staje się w nich mokre. Ostateczna interpretacja zależy od kilku czynników. Inne znaczenie będzie miał sen, w którym czujesz wilgoć na sobie a inne taki, gdy widzisz, że coś staje się mokre. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych snów o tej tematyce, a także ich przykładowe interpretacje.

Bycie mokrym we śnie – co to oznacza?

Jeżeli po prostu we śnie jesteś mokry, to tego typu wizję warto potraktować jako ostrzeżenie. Sen ten pojawia się u osób, które są narażone na to, że ktoś będzie chciał zepsuć ich reputację, czy też zaszkodzić ich wizerunkowi. Oznacza to, że po takim śnie trzeba być jeszcze ostrożniejszym. Posiadanie mokrych butów to informacja, że obrana droga jest niewłaściwa. Sen ten metaforycznie może odnosić się do ścieżki zawodowej, czy też do życia prywatnego i związania się z niewłaściwą osobą. Posiadanie na sobie mokrego ubrania to sygnał, że w najbliższym czasie bliskie osoby zawiodą śpiącego. Czasami sen ten może mieć również podłoże erotyczne.

 

Widok innej przemoczonej osoby to znak, że warto być powściągliwym w swoich opiniach. Czasami bardzo łatwo skrzywdzić kogoś słowem, zwłaszcza gdy danej osoby nie znasz lub nie znasz jej sytuacji. Po prostu lepiej powstrzymać się od wyrażania opinii wobec innych i zachować je dla siebie.

Inne motywy mokrych przedmiotów we śnie

W tej kategorii wyróżnia się jeszcze kilka podstawowych marzeń sennych. Mogą w nich pojawić się m.in. mokre chusteczki. Te nawiązują do potencjału pojawienia się dziecka w rodzinie, ponieważ nawilżane chusteczki często wykorzystywane są do jego pielęgnacji. Inny sen wskazuje na to, że w końcu ktoś wybaczy ci winy. Widok mokrego ręcznika, np. na basenie, plaży lub po prysznicu, to negatywny znak. W wielu sytuacjach może nawiązywać bezpośrednio do problemów rodzinnych. Mokre prześcieradło to informacja od podświadomości, że dana osoba może mieć problemy z przystosowaniem się do społeczeństwa oraz z odnalezieniem się w nim.

 

Mokre ściany w twoim śnie to metafora życiowych przeszkód. Choć z pozoru wydają się trudne do pokonania lub cię zniechęcają, to jednak w praktyce sobie z nimi poradzisz i nie będzie to ciebie tak wiele kosztować. Widok mokrego krzesła nawiązuje do słabszego stanu zdrowia śpiącej osoby, a mokra podłoga to kolejny znak ostrzegawczy. Należy być ostrożnym, aby się na niej nie poślizgnąć. Po takim śnie warto być skupionym i unikać pochopnych decyzji dotyczących inwestycji, czy też życia rodzinnego.