Sen o nagrodzie lub otrzymywaniu Nagrody może zwiastować rozczarowanie.

Znaczenie snów z motywem nagrody 

Jeżeli jest coś na co czekasz a śniło Ci się, że dostajesz jakaś nagrodę to bądź ostrożny w budowaniu oczekiwań – nie obiecuj sobie zbyt wiele ponieważ możesz doznać bolesnego zawodu. Natomiast jeśli ostrożnie będziesz podchodzić to oczekiwań to możesz zostać bardzo miło zaskoczony. Sen o nagrodzie inspiruje do realistycznego spojrzenia na życie i ostrzega przed bujaniem w obłokach.

Wymarzone zwycięstwo w szkolnej olimpiadzie, zgodnie z interpretacją wschodnich znaczeń snów, oznacza zwiększenie autorytetu i reputacji w oczach innych. Co więcej, zwiększysz samoocenę, a to jest ważniejsze osiągnięcie niż wszystkie inne.

Śniłeś o otrzymaniu nagrody za coś co zrobiłeś? Na pewno jest to coś co nie tylko jest przyjemne, ale i daje motywację do działania. Nawet w prawdziwym życiu. O jakich nagrodach mogłeś śnić?

Co jeszcze może być nagrodą we śnie i jakie to ma znaczenie? 

  • Zwycięstwo w wszelkiego rodzaju dyscyplinach sportowych
  • Osiągnięcie własnego celu, który sam w sobie jest nagrodą
  • Zdobycie dużego zlecenia, którego wynagrodzenie będzie dużą nagrodą dla Ciebie
  • Wykonanie pracy za którą zostaniesz nagrodzony na przykład awansu
  • Odkładałeś pieniądze przez długi czas, dzięki czemu możesz kupić wymarzony samochód

Dla wielu osób sam etap pracowania nad zdobywaniem swojego celu, który prowadzi do otrzymania nagrody też jest czymś przyjemnym. Owszem nie na początku, ale po jakimś czasie ludzie do tego się przyzwyczajają i nawet mogą zacząć to lubić. Szczególnie osoby, które osiągnęły sukces w biznesie dzielą się takimi przemyśleniami, że dla nich zbudowanie firmy wartej setki tysięcy, a czasami miliony to nie jest coś fajnego, dla nich droga budowania tego biznesu jest największą przyjemnością. Zastanów się czy miałeś kiedyś w życiu coś co ciągle robiłeś tak samo. Powtarzałeś to kilka razy w tygodniu lub co dziennie. Czy podobało Ci się to?

Kiedy śnimy o zwycięstwie oraz wygrywaniu w dowolnych grach, zwłaszcza w grach hazardowych, oznacza, to niepoważne podejście śniącego do własnego życia. Może się to źle skończyć, kiedy widzisz to we śnie, powinieneś przemyśleć sposób w jaki traktujesz swoje życie.