Sny o narkotykach maja wiele znaczeń. Warto pamiętać, że Narkotyki to motyw pojawiający się często w snach osób, które miały z nimi kontakt. Sny o narkotykach interpretuje się również jako ostrzeżenie przed słabościami charakteru i uleganiu wpływom.

Sen, w którym bierzesz Narkotyki ostrzega przed pochopnym uleganiem wpływom innych ludzi. Może to dotyczyć wielu dziedzin życia – sfery uczuciowej, rodzinnej lub interesów. Sen o narkotykach ostrzega aby ćwiczyć siłę charakteru ponieważ życie może Cię wystawić na próbę. Z trudnej sytuacji wyjdziesz obronną ręką jeśli wykażesz się stałością i niezłomnością usposobienia.

Sen o narkotykach, który przytrafia się osobie mającej z nimi kontakt może wyrażać jej poczucie winy i Lęk przed uzależnieniem. Często osoby, które tylko eksperymentują z narkotykami miewają sny, w których odtwarzają swoje przygody czując po przebudzeniu nieprzyjemne poczucie, że zrobiły coś złego. Sny takie są często podświadomym mechanizmem obronnym przed poddaniem się nałogowi.

Widziałeś jak bliska Tobie osoba tonie w otchłani mroków uzależnienia? Zanim potraktujesz taki sen dosłownie spróbuj odnaleźć ukryty przekaz. Taki przekaz będzie unikalne dla każdej osoby, dlatego im więcej wiesz o swoim bliskim, tym Twoja pomoc będzie bardziej skuteczna. Jeżeli ciężko jest Ci odnaleźć sedno problemu, spotkaj się z osobą, która Ci się śniła, ale nie mów dużo i nie zadawaj wielu pytań, tylko słuchaj. Poprzez uważną obserwację i słuchanie drugiej osoby dowiesz się z jakimi problemami boryka się ta osoba.

Twoje dziecko zażywało narkotyki? W rzeczywistości mogłeś utracić kontrolę nad swoim dzieckiem. Często takie sny mają rodzice, których dzieci wkraczają w okres dojrzewania. Pamiętaj, że sen nie zwiastuje przyszłości, a jest jedynym krzywym odbiciem w zwierciadle rzeczywistości. Natomiast jeśli masz uzasadnione podejrzenia, że Twoje nastoletnie dziecko może być uzależnione od narkotyków, poproś o pomoc.

Branie narkotyków w pracy, szczególnie kokainę, jest oznaką przemęczenia i stresu. Twój organizm nie wytrzymuje natłoku obowiązków. Koniecznie zaplanuj sobie odpoczynek.