O ile sny erotyczne są domeną mężczyzn, o tyle sny, w których pojawiają się uczucia (szczególnie zaś uczucie zakochania) zdarzają się najczęściej kobietom. Jeśli śnią się one kobietom samotnym mogą być wyparciem odczuwanej samotności, która z dnia na Dzień staje się coraz bardziej uciążliwa i coraz bardziej nie do zniesienia. Jest oznaką potrzeby miłości oraz chęci odnalezienia swojej drugiej połówki.

Jeśli natomiast zdarzają się kobietom posiadającym już partnera, mogą być objawem frustracji wynikającej z niezadowolenia ze związku, mogą tez być przejawem chęci zmiany partnera lub zmiany dotychczas prowadzonego stylu związku. Dotyczy to szczególnie snów, w których kobieta widzi uosobienie swojego ideału mężczyzny i zakochuje się w nim, a po przebudzeniu odczuwa poczucie winy.

Sny o miłości wskazują, że oczekujesz absolutnego szczęścia i osiągnięcia harmonii. Ale jeśli uczucia były ulotne i wybuchły równie szybko, jak zostały stłumione, to wtedy będziesz miał oszałamiający sukces we wszystkich swoich przedsięwzięciach.

Patrzenie z boku na szczęście i miłość innych ludzi jest złym znakiem. Jest symbolem twojej porażki na wszystkich frontach, od miłości do biznesu. Ta prognoza jest szczególnie ważna, jeśli we śnie odczuwasz palącą zazdrość.

Dobry znak jest wtedy kiedy odczuwasz miłość we śnie. Wkrótce poczujesz całkowitą wolność od wszystkich uciążliwych obowiązków. Ponadto los uśmiechnie się do Ciebie i każda rozpoczęta w tym okresie sprawa odniesie sukces.

Wybuchy miłości we śnie zwiastują, że w najbliższej przyszłości wysiłki zmierzające do osiągnięcia celu zostaną w pełni wynagrodzone. Takie sny u mężczyzn mogą zapowiadać szybki rozwój kariery.

Szczera i wzajemna miłość, której doświadczasz we śnie dla kogoś, jest odbiciem obecnej rzeczywistości. Jesteś całkowicie zadowolony z obecnej sytuacji, a w duszy wkrótce osiągniesz równowagę i harmonię.

Co oznacza miłość we śnie, którą okazujesz osobie, która w rzeczywistości nie zwraca na Ciebie uwagi? Interpretacja snów przewiduje, że jesteś głęboko rozczarowany swoimi mocnymi stronami. Ale nie rozpaczaj! Taki obraz we śnie może być przedsmakiem pojawienia się nowego entuzjazmu.

Zobacz też: seks