Ucieczka we śnie jest zazwyczaj symbolem dramatycznej sytuacji osoby. Ludzie, którym śni się, że uciekają zazwyczaj borykają się z problemami, które zdają się nie mieć rozwiązania. Ucieczka we śnie jest obrazem ich pragnienia uwolnienia się od kłopotów i powrotu do stanu szczęścia.

Motyw ucieczki w Twoim marzeniu sennym

Sen o ucieczce może być też symbolem szybkości działania. Może śnić się osobom, które na co Dzień działają szybko i sprawnie, są skupione na powierzonym im zadaniu lub wyznaczonym przez siebie celu. W takich przypadkach sen o uciekaniu jest symbolem pragnienia bycia jak najszybszym i jak najbardziej sprawnym.

Sen o uciekaniu może przytrafiać się osobom introwertycznym, nieśmiałym, nie lubiącym przebywać w szerszej grupie osób. Dotyczy to szczególnie osób, które przebywając w towarzystwie odczuwają potrzebę wyizolowania się, w takich przypadkach Ucieczka pojawiająca się w snach jest projekcją potrzeby samotności.

Przykładowe sny z ucieczką w roli głównej i ich znaczenie

Sen w którym uciekasz przed policją – w rzeczywistości popełniłeś zły uczynek, Twoje sumienie nie może dać spokoju i torturuje Cię takimi snami.

Jeśli we śnie postanowiłeś uciec z aresztu – powinieneś starannie przeanalizować swoje poglądy na temat życia, być może coś robisz źle.

Widziałeś we śnie jak ktoś ucieka przed policją – w rzeczywistości będziesz świadkiem konfliktu kolegów lub znajomych. Nie ingeruj w sytuację jeśli nie zostaniesz o to poproszony.

Złapać przestępcę uciekającego policji – przyjaciele potrzebują pomocy, którą będziesz w stanie zaoferować.

Sen w którym przygotowujesz się do ucieczki z więzienia – znak, że wkrótce uwolnisz się od ciężaru błędów z przeszłości.

Sen, że przyjaciel lub krewny zdecydował się na ucieczkę z więzienia i poprosił o schronienie – wkrótce możesz otrzymać opłacalną ofertę. Trzeba uważać, bo może to być oszustwo. Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdziwe, prawdopodobnie tym nie jest i zamiast zysku możesz mieć problemy z prawem.

Jeśli we śnie zorganizowałeś ucieczkę z więzienia dla swojego przyjaciela – w prawdziwym życiu Twoja chęć pomocy może pogorszyć sytuację.