Sen o hamulcu lub o hamowaniu bywa często symbolem naszych ograniczeń.

Znaczenie snu z motywem hamowania 

Jeśli śniło Ci się, że jedziesz samochodem i hamujesz lub znajdujesz się w ruchu i nagle zwalniasz to może to oznaczać, że w realnym wykraczasz poza znane Ci schematy i czujesz w związku z tym podświadomy lęk.

Często zdarza się, że mamy wyobrażenie o tym co powinniśmy robić – jak żyć, jakich zasad się trzymać i co jest właściwe a co nie. Przekonania te często wynosimy z domu lub z najbliższego otoczenia. Jeśli sen hamulcu przytrafił Ci się w okresie kiedy rozwijasz Skrzydła lub wiele się dzieje w Twoim życiu, warto się zastanowić, czy nie jest to podświadoma blokada, mówiąca ” tak nie wolno, tego nie wypada itd”. Może się zdarzyć, że pokonywanie barier lub wykraczanie poza dotychczas znane schematy napawa nas pewnym lękiem przed tym, co może się w konsekwencji wydarzyć. Ten Strach przed nieznanym może się objawiać poprzez sen o hamowaniu. N

Dlaczego hamowanie pojawia się w naszych marzeniach sennych?

asza podświadomość, która boi się skutków odważnych decyzji i zbaczania ze sprawdzonej ścieżki, mówi : „hamuj” dlatego też sen o hamowaniu warto potraktować jako pretekst do zastanowienia się nad swoimi decyzjami i ujarzmienia swoich lęków.

Jak interpretować taki sen? Zastanów się co obecnie dzieje się w Twoim życiu. Czy jesteś osobą, która zawsze postępuje zgodnie z zasadami? A może masz w sobie takiego wewnętrznego rebela? Wiele osób ma problem z tym, że na ulicy muszą troszkę zwolnić, a co dopiero w innych obszarach życia. Hamulec można zinterpretować jako cokolwiek, co nas blokuje lub zatrzymuje.

Daj nam znać w komentarzu czy ten artykuł był pomocny. Jeśli śniło Ci się coś czego nie znalazłeś w naszej bazie snów również daj nam znać.
Powyższy opis snu nie jest wystarczający? Skorzystaj z wyszukiwarki snu, która znajduje się w prawym górnym rogu strony.