Labirynt we śnie jest symbolem tajemnicy oraz dążenia do czegoś, co wydaje się być nieuchwytnym, ale jednocześnie bardzo pożądanym.

Labirynt i błądzenie w nim – sennik i symbolika

Sen o labiryncie może oznaczać skrywaną przez Ciebie tajemnicę, której się wstydzisz, lub którą chciałbyś/chciałabyś wyjawić komuś bliskiemu, ale nie możesz , w związku z czym odczuwasz na co Dzień duży stres. Napięcie jakie powoduje posiadanie tajemnicy zostaje wyparte w snach, w których pojawia się Labirynt i symbolizuje chęć wyjaśnienia problemu.

Sen o labiryncie to także zagadka, dążenie do pożądanej rzeczy, która znajduje się poza naszym zasięgiem. Jeśli posiadasz w życiu jakiś cel, o którym po cichu marzysz, lub do której dążysz za wszelką cenę, sny o labiryncie symbolizują chęć dojścia do tego celu, osiągnięcie go. Jest to także symbol odczuwanych trudności i złych nastrojów spowodowanych brakiem możliwości zdobycia tego, czego się pragnie.

Co jeszcze mogą oznaczać sny z błąkaniem się po labiryncie?

Labirynt we śnie może też pokazywać zagubienie danej osoby. Jeśli błądzisz we śnie w tunelu, nie mogąc dojść do końca labiryntu, może to wyrażać poczucie zagubienia jakie na co Dzień odczuwasz w swoim prawdziwym życiu. Takie zagubienie może dotyczyć różnych obszarów Twojego prawdziwego życia.

Labirynt we śnie jako zagubienie śniącego w pracy. Jakie mogą być przykłady? Z czym może być to związane? Już wymieniam.
Wiele osób czuje nieszczęście z powodu pracy. Sama branża np. im się podoba, ale nie odczuwają pełnego spełnienia / szczęścia w tym co robią. Taki labirynt może nawiązywać do tego ciągłego szukania szczęścia w pracy.

Labirynt we śnie jako zagubienie śniącego w poszukiwaniu drogi do awansu. Wiele osób zmaga się z problemami finansowymi, ale nie tylko, powodem takiego problemu mogą być również ambicje. W obu przypadkach osoby poszukują sposobu na zarabianie większej ilości pieniędzy, ale niestety spotykają się z ścianą. Zdarza się, że albo wyżej awansować nie mogą ponieważ nie ma wyższego stanowiska. Również może się zdarzyć, że brakuje im wykształcenia do podjęcia wyższego stanowiska lub za mało się starają.