Zabawa we śnie jest powiązana z wspomnieniami o zabawie w dzieciństwie.

Zabawa jako popularny symbol senny – co oznacza?

Zabawa jest jedną z najważniejszych czynności w okresie dzieciństwa, wpływającą na późniejsze zdolności manualne, inteligencję oraz wybór zawodu. Jeśli jesteś osobą dorosłą i śni Ci się że bawisz się sam, zwróć uwagę na rodzaj zabawy – może oznaczać ukryte aspiracje w rozwoju zawodowym i niezadowolenie z dotychczasowej kariery. Sen o zabawie jest często projekcjami naszych marzeń z dzieciństwa, których nie mieliśmy odwagi spełnić w późniejszym życiu.

Jeśli natomiast śni Ci się Zabawa z wieloma osobami lub dziećmi, których być może nie znasz w rzeczywistości, ale które we śnie wydają Ci się bardzo bliskimi osobami, może to oznaczać poczucie alienacji i wyobcowania w życiu codziennym. Zastanów się czy ostatnimi czasy nie czułeś się wyjątkowo samotny – sny o zabawie mogą być wyrazem chęci posiadania kogoś bliskiego, z kim można by spędzać wolny czas.

Marzenia senne z motywem zabawy jako oznaka infantylności

Wiele osób podchodzi do wielu rzeczy jak dzieci. Niektórzy psychologowie mówią nawet o tym, ze w każdym siedzi takie 9.letnie dziecko, które chce się bawić. Właśnie dlatego wielu dorosłych często uczestniczy w jakichś zabawach itd. Dorośli lubią sobie kupować różne przedmioty, np. mężczyźni uwielbiają sobie kupować samochody. Dla nich jest to taka duża zabawka.
Człowiek im starszy tym bardziej chciałby cofnąć czas, wrócić do tego etapu dzieciństwa, gdzie wszystko było zabawą. Szczególnie taką potrzebę mają osoby na których ciąży duża odpowiedzialność.

Interpretując taki sen przemyśl czy ostatnio nie masz za dużo presji w pracy? W swoim życiu? Może powinieneś rozważyć urlop? Oczywiście nie wszyscy na to mają czas, ale często nawet wyjazd na weekend pozwala zresetować umysł.

Zapraszamy do dzielenia się swoimi snami w komentarzach pod artykułem. Mogą Cie również zainteresować artykuły o podobnej tematyce: dzieckourodzić dziecko oraz śmiejące się dziecko. Dodatkowo przy szukaniu interpretacji zachęcamy do korzystania z naszej wyszukiwarki snów, która pozwoli Ci wyszukać ciekawe interpretacje.