Sen o narodzinach może mieć wiele znaczeń. Narodziny to najszczęśliwsze wydarzenie w życiu rodziców, przeżywane jednak w bardzo dramatyczny i emocjonalny sposób. To, co dzieje się z człowiekiem w pierwszych minutach, godzinach i dniach po narodzinach odbija się długofalowymi skutkami w jego późniejszym życiu.

Symbolika snu o narodzinach dziecka

Symbolika snu narodzin zależy od perspektywy z jakiej oglądane jest to wydarzenie.
Jeśli jesteś kobietą znajdującą się aktualnie w związku z mężczyzną i śni Ci się, że to właśnie Ty rodzisz Dziecko może to oznaczać albo to, że już jesteś w czasie ciąży tylko jeszcze tego nie wiesz, albo jest to ukryta chęć posiadania dziecka wypływająca z Twojego instynktu macierzyńskiego, który być może na co Dzień tłumisz. Musisz pamiętać, że podobnie jak wszystkie lęki, potrzeby tak i instynkty znajdują swoje odbicie w snach. Sen o sobie samej jako rodzącej matce zazwyczaj występują u kobiet jeszcze nie posiadających dziecka, ale często myślących i wyobrażających sobie siebie w roli matki. Najwyższy więc Czas zacząć poważnie myśleć w swoim związku o potomstwie.

Jeśli śnią Ci się Twoje własne narodziny to jesteś w bardzo nielicznej grupie osób, które doświadczają podobnych wizji. Najczęściej jest to przejaw regresji czyli tendencyjnego cofania się w rozwoju bądź też chęci powrotu do czasów dzieciństwa. Jest to prawdopodobnie spowodowane zbyt dużą presją lub stresem jaki aktualnie przeżywasz w życiu. Osoby śniące o własnych narodzinach spotykają się często ze zbyt dużymi oczekiwaniami ze strony otaczających ich ludzi. Stąd też pojawiająca się o tych ludzi nieuświadomiona chęć powrotu do lat dzieciństwa, a nawet niemowlęctwa – czasu beztroski, kiedy nie było się za nic odpowiedzialny. Jeśli takowe sny powtarzają się u Ciebie często powinieneś spróbować zmienić zarówno styl życia jak i jakość relacji z najbliższymi Cię osobami. W przeciwnym wypadku możesz czuć się na co Dzień coraz bardziej wyczerpany i niechętny w stosunku do najbliższych Ci osób.

Pozostałe interpretacje snu

Jeśli natomiast śnią Ci się narodziny obcego Ci dziecka może to oznaczać chęć zmiany swojego dotychczasowego trybu życia. Nie bez powodu mówimy o jakiejś dawno nie widzianej osobie, która ostatnio przypadkiem spotkaliśmy, że „wyglądał jak nowo narodzony”. Osoby śniące o narodzinach są często niezadowolone z dotychczas prowadzonego stylu życia, pragną jakiejś odmiany, tylko nie zawsze do końca to sobie uświadamiają. Dlatego też największym przejawem tych chęci są sny o narodzinach. Najważniejszym zadaniem takich osób jest pozbycie się lęku przed zmianą i chęć spróbowania na nowo poukładania sobie życia osobistego.