Wojna we śnie często bywa bardzo wyrazistym obrazem. Sen o wojnie podobnie jak sen o żołnierzu to domena mężczyzn.

Sen o wojnie może się przytrafić osobom impulsywnym, które wojnę mogą podświadomie postrzegać jako właściwy sposób radzenia sobie z problemami. Takie osoby widzą zazwyczaj siebie we śnie jako osobę biorącą udział w walkach w sposób zdecydowany i bezlitosny. Osoby takie po przebudzeniu mogą nawet odczuwać poczucie winy, że kogoś zabiły, nawet jeśli był to “tylko sen”

Wojna może jednak też śnić się osobom bojącym się przemocy – w tym wypadku Obraz wojny pojawiający się we śnie jest obrazem ich lęku przed ludźmi lub stresującymi sytuacjami. Dotyczy to w szczególności osób mieszkających w niebezpiecznych okolicach lub mających traumatyczne przeżycia w swoim przeszłym życiu.

Wojna paradoksalnie przez większość społeczeństw uważana za niedopuszczalne sposoby rozwiązywania problemów politycznych, nadal jest na świecie częstym zjawiskiem. Mimo, że w naszym rejonie pojawia się tylko na ekranach telewizorów lub szkolnych podręcznikach, jej symbol głęboko tkwi w naszej świadomości. Jej Obraz może pojawiać się może w snach w skutek częstego oglądania obrazów wojny lub być projekcją tego co tkwi w naszej podświadomości.

Wojna to coś strasznego dla wielu osób. Przy interpretacji takiego snu musisz się zastanowić jaką jesteś osobą. Jedną z tych dla której wojna to coś okropnego? Czy może jesteś jedną z tych osób, które w wojnie rozkwitają? Wiele firm żyje z konfliktów i wojen, chociażby mowa o przemyśle zbrojeniowym.

Podczas interpretacji tego snu zastanów się czy jesteś teraz z kimś w jakimś konflikcie, który nie daje Ci spać? Zazwyczaj takie konflikty związane są z kłótnią z szefem, przez co obawiamy sie utraty z pracy lub z partnerką. Szczególnie w przypadku gdy w naszym związku nie działo się ostatnio najlepiej, takie konflikty niczemu nie pomagają. Warto nad tym pracować żeby nie zdarzały się one często.