Żagiel we śnie znaczenie snu | Sennik Online

W naszych snach pojawiają się bardzo różne motywy i symbole. Jednym z nich są m.in. żagle. Sennik żagiel w śnie może pojawić się zarówno u doświadczonego żeglarza, jak i osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tym sportem, czy też formą rekreacji. W zależności od narracji marzenia sennego, żagle jako symbole mogą mieć różne znaczenie. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów, co może ułatwić prawidłową interpretację. Sprawdź, co może oznaczać żagiel widziany w Twoim śnie.

Żagiel we śnie – przykłady i znaczenie

Podstawowe sny dotyczą tego, że po prostu widzimy żagle. Mogą być rozwinięte na żaglówkach lub też złożone na przystani. Tego typu element we śnie sugeruje, że przed nami dużo podróży. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy swoje życie, to jesteśmy w stanie z powodzeniem zwiedzić cały świat. W ten sposób nie tylko poznamy nową kulturę, ale także odkryjemy w sobie wiele talentów, które przełożą się na sukces zawodowy i miłosny. We śnie możemy również rozwijać żagle. To sen o znaczeniu stricte biznesowym. Wskazuje na to, że mamy rękę do biznesu i podejmowane decyzje inwestycyjne są słuszne. Włożony wkład zwróci się z nawiązką.

 

Nieco inne znaczenie mają sny, w których zwijamy żagle. Powinny być traktowane jako przestroga. W ten sposób podświadomość sugeruje nam, abyśmy w najbliższym czasie unikali podróży. Wszystko dlatego, że mogą wywołać one przykre konsekwencje w życiu. Dotyczy to m.in. wypadku, pogorszenia stosunków z bliskimi, czy też potencjalnych problemów finansowych. Widok zniszczonych żagli w marzeniu sennym to kolejne ostrzeżenie. Jeżeli nie zachowamy dostatecznie dużo ostrożności, to naszych bliskich spotka nieszczęście. Odpowiednie przygotowanie sprawi jednak, że temu zapobiegniemy.

Co jeszcze może oznaczać żagiel w naszym śnie?

Widok rozpostartych żagli to znak, że w naszym życiu dojdzie do wielu zmian. Mogą one dotyczyć sfery zawodowej i prywatnej. To m.in. zmiana miejsca zatrudnienia, czy też życiowego partnera. Śpiąca osoba nie powinna się ich obawiać, ponieważ przyniosą one wiele dobrego i zmienią życie na lepsze. Inną interpretację mają zwinięte żagle. Te z kolei sugerują, że czeka nas przygnębienie i długi okres smutku. W najgorszym wypadku nie będziemy w stanie już w ogóle czerpać radości z życia, chyba że coś nagle się odmieni.

 

Żagle symbolizują również wolność i niezależność. To znak przygody, której może brakować w naszym życiu. Wyjście poza utarte schematy i ogólnie przyjęte ramy to coś, co może przynieść nam wiele korzyści. Wystarczy tylko odpowiednio tym wszystkim pokierować. Tak prezentują się przykładowe interpretacje snów, w których pojawia się symbolika żagli.