Badania dowodzą, że Dzień ślubu jest najbardziej stresującym wydarzeniem w naszym życiu. Z jednej strony to dziwne – wszyscy przecież tego dnia wydają się być szczęśliwi. Z drugiej jednak strony podejmowana oficjalnie tego dnia decyzja jest jedną z najważniejszych w naszym życiu i może w olbrzymim stopniu zaważyć na naszych dalszych losach. Nic więc dziwnego, że to unikalne wydarzenie pojawia się często w snach.

Jeśli jesteś osobą, która znalazła już swoją drugą połówkę, ale nie podjęliście jeszcze decyzji o wspólnym życiu, sen o ślubie jest projekcją pragnienia poślubienia drogiej Ci osoby. Czas zacząć poważniej myśleć nad związaniem się z Twoim partnerem/ partnerką na całe życie. Pamiętaj jednak, by nie podejmować tej decyzji w oparciu tylko o sny! Decyzja o ślubie musi być najbardziej racjonalną decyzją w naszym życiu i wbrew pozorom musi być pozbawiona wszelkich emocji. Nie lekceważ jednak tych snów – to one pokazują czego tak naprawdę pragniesz i o czym w skrytości ducha ostatnimi czasy myślisz.

Jeśli jesteś osobą od dłuższego czasu samotną, sen o ślubie symbolizuje Twój wewnętrzny dramat jakim jest owa samotność. Osoby bez partnera śniące o ślubie nie chcą zazwyczaj przyznać, że Samotność im przeszkadza, że jest dla nich dużym problemem. Prawdopodobnie jest tak również z Tobą. Sny o ślubie lub weselu są wypieranymi przez Twoją podświadomość pragnieniami posiadania bratniej duszy. Nie ma w tym nic ani złego, ani dziwnego. Nikt nie jest samotną wyspą, każdy potrzebuje w swoim życiu oparcia jakim jest druga osoba. Nie ignoruj tych znaków jakim są Twoje sny i podejmij poważne kroki w celu zmiany istniejącego stanu rzeczy – Czas podjąć aktywne kroki ku poznaniu nowych osób i utrzymania dobrych stosunków ze starymi znajomymi.

Jakie są inne interpretacje?

Jeśli jesteś osobą zamężną, u której raz na jakiś Czas pojawiają się sny o ślubie lub weselu oznaczają one niezadowolenie z dotychczasowego pożycia małżeńskiego. Czy ostatnimi czasy zdarza Ci się często kłócić z mężem? Czy Wasze pożycie seksualne nie jest takie jakiego byś sobie życzyła? Czy istniejąca miedzy Wami więź zaczyna się rozluźniać i zanikać? Jeśli tak owe sny symbolizują Twoje ukryte wołanie o rozwiązanie tej sytuacji. Pamiętaj, że badania psychologiczne dowodzą, iż najlepszym sposobem rozwiązywania jakichkolwiek problemów małżeńskich jest dialog – spokojna Rozmowa gdzie każdy z partnerów słucha uważnie drugiego starając się zrozumieć jego potrzeby i obawy. Spróbuj do takie rozmowy doprowadzić i zakończyć ją z pozytywnym skutkiem a sny o ślubie powinny się skończyć.