Według sennika online ćpun we śnie zapowiada rozczarowanie i cierpienie, które możesz przynieść swojej rodzinie.

Postać osoby uzależnionej od narkotyków w Twoim śnie – znaczenie 

Jeśli śniło Ci się, że jesteś ćpunem to być może postąpisz w sposób, który zwiedzie zaufanie najbliższych. Może się to wiązać z oszustwem, kłamstwem lub zdradą wynikająca z Twoich słabości. Czyny, których się dopuścisz będą niestety nieodwracalne i wyrządzone krzywdy zapamiętane.

Ćpanie we śnie, które przytrafia się osobie mającej z nimi kontakt może wyrażać jej poczucie winy i Lęk przed uzależnieniem. Często osoby, które tylko eksperymentują z narkotykami miewają sny, w których odtwarzają swoje przygody czując po przebudzeniu nieprzyjemne poczucie, że zrobiły coś złego. Sny takie są często podświadomym mechanizmem obronnym przed poddaniem się nałogowi.

Ćpanie we śnie świadczy o tym, że pomimo swojej fizycznej słabości, osoba może wywierać silny wpływ na innych. Warto ograniczać swój wpływ na ludzi, ponieważ nie zawsze jest to pozytywne. Jeśli we śnie zniechęcasz kogoś do zażywania narkotyków, znak, że osoba śpiąca jest nasycona dobrem i stara się pomagać innym. Jeśli dajesz komuś narkotyki – sprawiasz dyskomfort komuś w domu.

Ćpanie Twoich bliskich we śnie 

Twoje dziecko ćpało w Twoim śnie? W rzeczywistości mogłeś utracić kontrolę nad swoim dzieckiem. Czasami też to powiązane z komunikacją między rodzicem a dzieckiem. Pewien wiek u dziecka w większości przypadków tak wpływa na relację rodzica z dzieckiem.

Często takie sny mają rodzice, których dzieci wkraczają w okres dojrzewania. Pamiętaj, że sen nie zwiastuje przyszłości, a jest jedynym krzywym odbiciem w zwierciadle rzeczywistości. Natomiast jeśli masz uzasadnione podejrzenia, że Twoje nastoletnie dziecko może być uzależnione od narkotyków, poproś o pomoc.

Czy we śnie widziałeś bliską Ci osobę jak ćpa? W rzeczywistości może to wskazywać na bezsilność. Czujesz, że nie sprawy wymykają się spod Twojej kontroli i nie masz wpływu na dalszy bieg wydarzeń. Należy pamiętać, że wszelkie trudne chwile, które Ci towarzyszą miną w swoim czasie. Dlatego spróbuj uzbroić się w cierpliwość.