Agresja we śnie może być przejawem żalu i złości w stosunku do znanej nam osoby. Jeśli śniło Ci się, że przejawiasz agresję w stosunku do konkretnej osoby to bardzo prawdopodobne, że masz do niej pretensje, żal albo nawet nienawiść, której nie jesteś w stanie wyrazić realnym życiu. Sen, który obrazuje Twoja agresję w stosunku do tej osoby jest katalizatorem, pomagającym w pozbyciu się negatywnych emocji i odzyskaniu równowagi. Jeśli śniło Ci się, że ktoś przejawia agresję w stosunku do Ciebie to być może obawiasz się, że ta osoba jest do Ciebie wrogo nastawiona i może mieć złe intencje.

Sny, które cechują agresją wskazują na sens obowiązku. Przemoc, której nie można zapobiec, oznacza niepokój o krewnych i przyjaciół. Przedmiotem lęku są najczęściej dzieci. Jeśli odczuwasz żal, że nie udało Ci się powstrzymać przemocy, potraktuj to jako wyzwanie do nadrobienia zaległości.

Jeśli Twój ojciec był agresorem we śnie, bądź ostrożny: jesteś o krok od nieodwracalnego błędu.

Sen w którym zostałeś zaatakowany przez zmarłego, może wskazywać, że ​​czujesz skruchę z powodu nieoddania należnego hołdu tradycjom rodzinnym lub nie poświęcasz wystarczającej uwagi starszym i dalszym krewnym.

Często agresję odczuwa człowiek, który jest spragniony intymności. Jeśli mężczyzna we śnie jest ofiarą przemocy kobiecej, powinieneś uważniej przyjrzeć się swojej reputacji. Dla kobiet sen, w którym zostały zaatakowane przez mężczyznę wskazuje na wewnętrzny strach przed molestowaniem seksualnym w Twoim najbliższym otoczeniu, np. miejscu pracy.

Pijanego lub innego nieodpowiedniego agresora, można interpretować na dwa sposoby. Śniący nienawidzi samego siebie albo stawia czoła nieznajomemu, któremu nie można ufać.

Świadek agresji

Interpretacja snów gdzie jesteś świadkiem agresji:
– ostrożnie ukrywasz negatywne emocje, bojąc się pokazać je osobiście, nawet we śnie;
– agresja we śnie odzwierciedla prawdziwe poczucie nieznanego niebezpieczeństwa;
– konflikty wokół ciebie symbolizują pragnienie szczerego wyrażania swoich uczuć;
– wrogie środowisko we śnie świadczy o odrzucaniu samego siebie.

To nie jest jedyna interpretacja snu z elementami agresji. Jeśli we śnie wpadasz w morderczy szał i niszczysz wszystko w zasięgu ręki, sennik radzi, aby nie podejmować decyzji impulsywnie, bo skutki mogą być pochopne.