Ścierwo we śnie znaczenie snu | Sennik Online

Ścierwo we śnie to symbol zapowiadający nieprzyjemności związane z negatywnymi osobami pojawiającymi się w życiu śniącej osoby.

Nasze sny potrafią zaskakiwać, a czasem pojawią się w nich prawdziwie abstrakcyjne motywy. Jednym z nich może być ścierwo, czyli rozkładające się zwłoki zwierzęce. Sny mają określoną symbolikę, dlatego warto sprawdzić dokładniej co może oznaczać motyw ścierwa w waszych sennych marzeniach. Dokładne zapamiętanie snu będzie bardzo pomocne w tym, aby określić jego cały kontekst i wyłapać szczegóły, które ostatecznie wpłyną na symbolikę i retorykę całości. Jaka może być symbolika ścierwa?

Ogólna symbolika snów o ścierwie

Jeżeli śnią się Wam zwłoki zwierząt, czyli ścierwo, to może to być zła oznaka. Bardzo często temu motywowi przypisywane jest pogorszenie zdrowia osoby śpiącej. Wśród innej symboliki znajdziecie również nawiązania do fiaska w biznesie, czy też targające daną osobą złe emocje, w tym agresję, złość lub nienawiść. Ukrywanie zwierzęcych zwłok może sugerować popełnienie złego czynu w najbliższej przyszłości, jednak nikt o nim się nie dowie, a jedyną konsekwencją będą nasze wyrzuty sumienie. Gdy palicie zwierzęce zwłoki to znaczy, że chcecie się czegoś jak najszybciej pozbyć, na przykład kompromitujących materiałów lub obciążających dowodów. Jedzenie ścierwa może symbolizować poważną chorobę danej osoby lub jej bliskich, która niebawem przyjdzie.

Sny ze ścierwem – kolejne przykłady

Widok zbezczeszczonego ściera to ostrzeżenie przed tym, że niedługo spotkacie złą osobę. Staniecie z nią nawet twarzą w twarz, jednak zabraknie Wam odwagi, by doszło do konfrontacji. Jeżeli w trakcie snu to my bezcześcimy zwłoki zwierzęcia to targają nami wewnętrznie bardzo złe emocje, w tym przede wszystkim agresja i nienawiść wobec innych osób. Sen taki może być stymulantem do tego, by na chwilę przystanąć i pozwolić sobie na odrobinę refleksji. Być może w ten sposób łatwiej będzie nam zapanować nad złymi emocjami. Jeżeli ścierwo wydziela brzydki zapach to może to ostrzegać nas przed stratami materialnymi lub wielkimi rozczarowaniami w życiu prywatnym.

Rodzaj ścierwa, a jego znaczenie

Widok w śnie psiego ścierwa może oznaczać utratę sensu, marzeń lub śmierć jakiegoś naszego wewnętrznego uczucia, którym darzyliśmy drugą osobę. Kocie zwłoki mogą oznaczać coś pozytywnego, a mianowicie możliwość przeszkodzenia swoim wrogom z złych zamiarach. Martwa świnia to oznaka zwycięstwa nad konkurencją, zwłaszcza nad osobami, które są negatywnie do nas nastawione. Końskie ścierwo może nawiązywać do mozolnej i bardzo ciężkiej pracy. Dobrą oznaką może być zobaczenie w śnie ścierwa krowiego, co może sugerować wyzdrowienie lub poczucie ulgi.