Często bywa, że sny w których widzimy swoją zmianę odzwierciedlają naszą tęsknotę za innym życiem, które nie może się zrealizować.

Dlaczego w naszych snach pojawia się zmiana

Z jednej strony chcemy aby nasze życie było piękniejsze, weselsze i bardziej poukładane, a z drugiej strony często nie możemy tego osiągnąć i pozostajemy tacy sami. Sen o zmianie przygotowuje Cię do uwolnienia się od dawnych nawyków i symbolizuje Początek zmian, o których intensywnie myślisz i zaczynasz powoli wdrażać w życie.

Czy miałeś sen, w którym zmieniłeś się w starszą osobę? Może to symbolizować proces dojrzewania i mądrości. Starasz się trzymać rzeczy ważnych i pilnujesz swoich priorytetów. Twoja wiedza okaże się pomocna dla bliskich i znajomych.

Zmiana fryzury we śnie może wskazywać na niezadowolenie ze swojego wyglądu w prawdziwym życiu. Zmiana koloru lub długości włosów doda Ci siły oraz sprawi, że będziesz bardziej pewny siebie. Wbrew pozorom nowa fryzura we śnie może być także zapowiedzią zmiany stanu cywilnego. Dla jednych może to oznaczać rozwód, a dla osób samotnych odnalezienie ukochanej osoby.

Sny o zianie płci lub powrocie do dziecięcych lat – interpretacja

Miałeś sen, w którym zmieniasz płeć? Może to wskazywać na potrzeby seksualne osoby śniącej. Być może masz niespełnione fantazje erotyczne bądź jesteś teraz w wieku kiedy odkrywasz intymną wersję siebie. Dla kobiety taki sen będzie cechował się pożądaniem i zmysłowością, podczas gdy dla mężczyzny spełnieniem swoich fantazji erotycznych.

We śnie zmieniłeś się z powrotem w dziecko? Dzieciństwo symbolizuje beztroskość i radość, dlatego takie sny mogą wskazywać na deficyt tych emocji. Być może w prawdziwym życiu masz dużo obowiązków i pracy co skutkuje stresem oraz przemęczeniem. Koniecznie zaplanuj urlop poza miastem, żeby zregenerować swoje siły.

W podobny sposób transformacja w zwierzę zapowiada ważne zmiany w Twoim życiu. Musisz nauczyć się mówić „nie” i podejmować rozsądne decyzje. Zwracaj szczególną uwagę na swoje wydatki i nie ulegaj pokusom. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą Ci przezwyciężyć wszelkie problemy, którą mogą czekać Cię w przyszłości.