Sen o egzaminie wyraża Napięcie i stres obecne w życiu śniącego. Egzamin często pojawia się w snach osób, które czują Obciążenie spowodowane oczekiwaniami swojego otoczenia – dotyczy to zarówno presji zawodowej i finansowej jak i presji ze strony bliskich. Jeśli masz sen, że zdajesz Egzamin lub oczekujesz egzaminu – to sygnał, że powinieneś skoncentrować się na swoich własnych marzeniach i ideach. Nie jesteś w stanie uszczęśliwić wszystkich dookoła, więc na pierwszym miejscu postaw siebie.

Taki sen przepowiada pewien rodzaj testu życiowego. Stoisz przed ważną decyzją w swoim życiu, niektóre tak proste jak wybranie pomiędzy dobrem, a złem. Powiedzieć prawdę czy skłamać? Być wiernym czy nikt nie musi się dowiedzieć? Czas z tym skończyć, a może jeszcze jeden ostatni raz? Pozornie proste, wiesz co musisz zrobić, lecz postawić ten pierwszy, właściwy krok jest najtrudniejszy. Właściwe decyzje są zazwyczaj najtrudniejsze. Pamiętaj, że cokolwiek postanowisz, zostanie to odciśnięte na Twojej osobowości i charakterze. Dlatego nie bój się prosić o pomoc bliskich, przyjaciół, a nawet osób obcych. To nie jest szkolny egzamin, który musisz rozwiązać samodzielnie. Decyzje życiowe, szczególnie te trudne warto postanawiać z pomocą drugiej osoby.

Pisałeś egzamin z matematyki we śnie? Jeśli równania były ciężkie oraz skomplikowane, to czekają Cię problemy finansowe. Być może ktoś upomni się o swoje pieniądze albo dokonasz niewłaściwych inwestycji. Niekiedy taki sen przepowiada problemy w pracy. Dobra wiadomość jest taka, że nawet najcięższe równania mają swój wynik, dlatego jesteś w stanie wyjść z ciężkiej sytuacji obronną ręką.

Śniło Ci się, że zdawałeś egzamin z przedmiotów humanistycznych? Taka wizja najczęściej może wskazywać na Twoje relacji z drugim człowiekiem. Dla niektórych może być to znak, że nadszedł czas, aby poprawić komunikację w swoim związku. Inaczej możesz stracić swoją drugą połówkę przez ochłodzenie nastrojów i dystans emocjonalny. Dla innych osób taki wskazuje, że warto częściej odwiedzać i mieć kontakt ze swoją rodziną.