Senniki różnie interpretują sny o nieboszczyku. Zależy to w dużej mierze od tego, czy Nieboszczyk widziany we śnie jest znaną nam osobą czy nie. Sny o osobach bliskich, członkach rodziny i przyjaciołach widzianych we śnie jako nieboszczyków mają silne symboliczne znaczenia.

Sen o nieboszczyku – co symbolizuje?

Sen o nieboszczyku, którego nie znamy, będącego dla nas osobą anonimową powinno się interpretować jako sen o zwłokach. Nieboszczyk w takim śnie symbolizuje często brak akceptacji własnego Ciała przez osobę śniącą. Sen o ludzkich zwłokach można wówczas interpretować nawet jako przejaw wstrętu – przede wszystkim do ludzkiego ciała, ale również do innych osób. W takim wypadku Nieboszczyk może pojawić się we śnie ludzi skłonnych do anoreksji, bulimii lub innych zaburzeń związanych z jedzeniem i postrzeganiem własnego ciała. Pojawia się często u tych, którzy czuja się obco we własnym ciele lub którzy chcieliby zmienić coś we własnym wyglądzie.

Jeśli śnimy o nieboszczyku, który jest kimś kogo nie lubimy bądź wręcz nienawidzimy sen taki można potraktować jako projekcję pozbycia się tej osoby z naszego życia. Nasza podświadomość dąży do usunięcia tej osoby z naszego życia poprzez uśmiercenie jej we śnie.

Można również śnić o osobach, które znamy, najczęściej członkach rodziny, małżonkach lub przyjaciołach. Sen, w którym widzimy te osoby jako zmarłe może zwiastować ich chorobę bądź ogromne zmiany w ich życiu w wyniku których ?narodzą się od nowa?.

Sny o osobach zmarłych

Osoby już zmarłe, które pojawiają się w naszych snach stanowią często rolę posłanników mających nam coś do przekazania.

Podczas interpretacji snu zawsze ważna jak największa ilość szczegółów, przeanalizowanie tego co dzieję się obecnie w życiu. Zarówno prywatnym jak i zawodowym – oraz próba powiązania tego co się dzieje w życiu z tym co przedstawia nam sen. Na portalu staramy się przedstawiać różne interpretacje, które należy zawsze dostosowywać pod siebie. Interpretacji jak i snów jest tyle co ludzi, nie da się wszystkich wypisać.