Każdy Człowiek przeżywa w swoim życiu chwile podczas których chciałby się ukryć, nie być przez nikogo widocznym, przeżyć chociaż kilka chwil w samotności.

Dlaczego w naszych snach ukrywamy się? 

Sceny ukrywania się mogą śnić się osobom, które w ostatnim czasie miały doświadczenie, podczas którego przeżyły silne poczucie wstydu lub ośmieszenia. W takich przypadkach sny są powrotem wspomnień do danego zdarzenia i ponownym przeżyciem wymienionych uczuć.

Innym wyjaśnieniem snu o ukrywaniu się jest Strach o siebie. Nadmierny Lęk o swoja osobę przejawia się w niechęci do wychodzenia z domu, przebywania w tłocznych miejscach, może być połączony z lękiem przed ludźmi. W takich przypadkach sny o ukryciu są wyparciem wymienionych lęków.

Co oznacza sen, w którym ukrywałeś się przed zmarłymi? Wygląda na to, że być może Twoja przeszłość dalej będzie decydować o Twojej przyszłości. Według sennik nie jesteś w stanie ruszyć dalej ze swoim życiem i wciąż rozpamiętujesz przykre i nieprzyjemne chwile. Taki stan paraliżuje przed wszelkim działaniem, co może pogłębiać smutek, żal i depresję. Warto porozmawiać o tym z bliskimi, a jeśli nie jesteś w stanie, to nie bój się skorzystać z pomocy terapeuty.

Jak jeszcze można interpretować strach i potrzebę ukrycia się we śnie 

Ostatnią interpretacją snów o ukrywaniu się jest Strach przed wyjawieniem swojej prywatności, myśli i uczuć prze innymi ludźmi. Zdarza się ludziom, których zaufanie do najbliższych zostało w gwałtowny sposób załamane, i które czują, że nikomu w życiu nie będą już w stanie zaufać.

Ukrywanie się przed policją we śnie, może wskazywać na poczucie winy w rzeczywistości. Istnieje szansa, że nie jesteś dumny ze swojego zachowania i obawiasz się konsekwencji. W takim wypadku zawsze warto stawić czoła i przyznać się do błędu. Im wcześniej to zrobisz, tym większą masz szansę na uzyskanie przebaczenia, szczególnie wśród bliskich.

Jeśli we śnie spędziłeś czas ukrywając się razem ze swoim pieszczotliwym psiakiem lub kotem, bardzo możliwe, że w prawdziwym życiu potrzebujesz bliskości.