Domy we śnie są symbolem stabilizacji w sferze życia małżeńskiego oraz rodzinnego Nie bez powodu mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien zbudować Dom oraz zasadzić drzewo. sen o domu może być projekcją silnego pragnienia posiadania domu pełnego ciepła gdzie zaspokajana byłaby jedna z najważniejszych potrzeb człowieka wg amerykańskiego psychologa Abrahama H. Maslowa potrzeba bezpieczeństwa. Sen o domach przytrafia się więc najczęściej osobom (głównie kobietom), u których owa potrzeba nie jest w pełni zaspokajana, które w przeszłości doświadczyły przemocy rodzinnej lub miały despotycznego ojca.

Domy we śnie mogą też oznaczać chęć ustabilizowania własnego związku z partnerem lub partnerką oraz zawarcia małżeństwa. Takie sny mogą jeszcze bardziej niż senne wizje wesela lub ślubu wyrażać chęć założenia rodziny i życia w satysfakcjonującym związku małżeńskim.

Pojawiający się we śnie Dom można też interpretować jako potrzebę wewnętrznego spokoju. Dotyczy to w szczególności osób, które na co Dzień wypierają różne lęki, wmawiają sobie, że wiodą spokojne życie, jednak w głębi duszy czują, że nie posiadają pożądanego wewnętrznego spokoju ducha.

Śniło Ci się, że błądzisz wśród domów? Taki sen symbolizuje zagubienie w prawdziwym życiu. Być może w Twoim prawdziwym domu panuje niepokój i towarzyszy Ci lęk. Szczególnie będzie ważne to dla osób przeżywające takie wydarzenia jak rozwód rodziców czy wkraczających w nowy etap życia jak dorosłość.

Zniszczone budynki we śnie są negatywnym znakiem dla osób młodych. Taki sen zwiastuje niepowodzenia w życiu osobistym i stres w karierze zawodowej. Nie będzie trwać to wiecznie, dlatego bądź silny, a dzięki swojej wytrwałości będziesz w stanie zrealizować wszystkie swoje plany.

Nowe budynki we śnie są dobrym znakiem dla par. Taki sen oznacza, że między kochankami panuje zgoda, a wasze relacje są ciepłe i przyjazne w budowaniu wspólnej przyszłości. Jeżeli planujecie przejść wspólnie w nowy etap życia teraz jest ku temu najlepszy okres. Dla osób samotnych jest to zwiastun spotkania nowej, ciekawej osoby.