Sny o zdradzie są snami dramatycznymi, po których Człowiek budzi się często z poczuciem winy lub nieuzasadnionym poczuciem smutku. Według sennika online sny o zdradzie są przeważnie odzwierciedleniem lęku przed byciem zdradzonym, szczególnie jeśli śniąca osoba nie czuje się pewna swojej pozycji w związku, przyszłości danej relacji, bądź też uczuć partnera lub partnerki.

Sen o zdradzie może być też przejawem skrywanych w mniejszym lub większym stopniu przed samym sobą skłonności ku zdradzie.
Senniki często wspominają o tym, że osoby mające senne wizje, zawierające sceny zdrady, doświadczają często wyobrażeń samych siebie w innych związkach bądź też fantazjują na temat erotycznych scen ze znanymi sobie osobami.

Wreszcie ostatnią interpretacją snu o zdradzie, jaka znajduje się w senniku online jest poczucie kompleksu niższości. Może pojawiać się u osób ślepo zakochanych i oddanych swojemu partnerowi, które jednocześnie nigdy nie są do końca pewne stałości jego uczuć.

Sennik postrzega znaczenie snu o zdradzie jako chęć sprawdzania uczciwości partnera przez co śniące osoby nie doświadczają pełnego zadowolenia z aktualnego związku.

Jeśli uległaś pokusie i nastąpiła zdrada ze znajomym ukochanej osoby – partner stanie się obojętny lub potraktuje Cię niesprawiedliwie. Jeśli kobieta uwodzi młodego mężczyznę, grozi jej rozwód.

Dlaczego śniło Ci się, że Twój partner dopuścił się zdrady z Twoją przyjaciółką? Wskazuje to na trudny związek z nią, a nie z mężczyzną. Wydaje Ci się – pod wieloma względami, że Twoja przyjaciółka jest piękniejsza, mądrzejsza i skuteczniejsza w swoich planach. Oczywiście zazdrość jest ciężkim uczuciem, ponieważ wkradła się w Twoje sny.
Trzeba uspokoić się i albo uczyć się od niej wszystkiego co najlepsze albo zmienić swoją przyjaciółkę. Sama musisz zdecydować, która opcja Ci odpowiada.

Różne są opinie na temat kobiet, które zdradziły swojego partnera we śnie. Niektóre interpretacje mówią, że wkrótce będziesz miała ciepłe relacji ze swoim mężczyzną, co również pozwoli ocalić związek, które jest na skraju załamania.