Kwiaty we śnie symbolizują piękno, wrażliwość oraz pierwiastek żeński. Kwiat to zwiastun romansów i rozkwitu miłości o delikatnym, romantycznym zabarwieniu. Tak jak kwitnące Kwiaty zwiastują Miłość tak więdnące, suche Kwiaty we śnie to symbol porzucenia i końca miłości.

Jeśli kobiecie przytrafił się sen o pięknych kolorowych kwiatach to może Ona oczekiwać, że będzie się cieszyć dużym powodzeniem u mężczyzn. Nawet jeśli jest kobieta starsza lub w zamężna to i tak będzie roztaczać aurę, która przyciągnie do niej wielbicieli.

Jeśli mężczyźnie śnią się Kwiaty to prawdopodobnie spotka na swojej drodze piękną, wrażliwą kobietę w której się zauroczy bądź nawet zakocha.

Wąchać kwiaty we śnie

– spotka Cię zauroczenie

Zrywać kwiaty

– uważaj na zbyt szybkie tempo w nowym związku, miłość nie lubi pospiechu

Zwiędły kwiat

Dla niektórych taki sen zwiastuje depresję lub ponury nastrój. Ponadto może to symbolizować fałszywych ludzi oraz problemy w relacji z ukochaną osobą.

Jeśli młoda, samotna kobieta otrzyma kwiat we śnie, czeka na nią romantyczna znajomość. Sprowadzi to wiele nowych przygód do jej życia i poprawi samopoczucie. Taki sen również może wskazywać na to, że wkrótce będziesz w stanie rozwiązać swoje problemy. Nie tylko rozwiążesz swoje wyzwanie bez większych trudności, ale również zwiększysz pewność w siebie i swoje możliwości. Da Ci to dodatkowe poczucie szczęścia i spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym.

Czy miałeś sen, w którym obdarowujesz kwiatem osobę przeciwnej płci? Sennik przepowiada zerwanie stosunków z obecnym partnerem bądź partnerką. Oczywiście nie wykluczone, że będziesz miał ku temu obiektywne powody. Taki sen niekiedy się objawia u osób, którzy są niezadowoleni z obecnym związków.

W zależności od gatunku rośliny, inaczej jest interpretowany kwitnący kwiat we śnie. Dla zakochanej osoby widzenie kwitnącej i pachnącej róży jest pozytywnym znakiem, który zapowiada dalszy rozwój stosunków bez kłamstwa i zdrady. Takie sny są na ogół pozytywne bez względu na kolor czy rodzaj kwiatów.