Ludzkie Zwłoki spotykają się z różnym traktowaniem w zależności od kultury. Czasem są postrzegane jako świętość, czasem jednak są niszczone, a Ludzie pozbywają się ich nie czując żadnego sentymentu do nie funkcjonującego już organizmu człowieka. Sny o trupach mają wiele znaczeń – mogą oznaczać zarówno Strach przed śmiercią, jak też odczuwany wewnętrznie wstręt wobec różnych obiektów lub osób, mogą też być wyparciem wewnętrznej fascynacji śmiercią i zmarłym ciałem.

Sny z widokiem zwłok. Czy powinniśmy się ich bać?

Sny o trupach są przede wszystkim domeną osób hipochondrycznych, bojących się o swoje zdrowie i życie. Takie osoby wszędzie widzą Zagrożenie swojego życia., panicznie boją się różnych środków lokomocji, mają problemy z wychodzeniem na zewnątrz (nawet do sklepu lub na spacer), mogą również Unikać kontaktów z ludźmi ? nawet dobrze sobie znanymi. Sen o trupie w przypadku takich osób symbolizuje Obraz własnego rozkładającego się ciała, który jest przejawem panicznego lęku przed własną śmiercią lub chorobą.

Sen o ludzkich zwłokach jest też przejawem wstrętu – przede wszystkim do ludzkiego ciała, ale również do innych osób. Pojawia się u osób z zaburzoną percepcją własnego organizmu. Szczególnie u ludzi skłonnych do anoreksji, bulimii lub innych zaburzeń związanych z jedzeniem i postrzeganiem własnego ciała. Pojawia się często u tych, którzy czuja się obco we własnym ciele lub którzy chcieliby zmienić coś we własnym wyglądzie. Czasem jest związany z myślami samobójczymi. Jeśli takie sny pojawiają się często, a wymienione zaburzenia nie mijają lub pogłębiają się, należy bezzwłocznie zwrócić się o specjalistyczną pomoc.

Fascynacja śmiercią a nasze sny

Sen o trupach jest też wyrazem fascynacji śmiercią i ludzkimi zwłokami. Jeśli zdarza Ci się zwracać szczególną uwagę na wiadomości o śmierci różnych osób. Jeśli przeglądasz czasem strony internetowe ze zdjęciami ludzkich zwłok. Jeśli przebywanie na cmentarzu wprawia Cię w zupełnie inny nastrój, takie sny mogą być projekcją właśnie tych fascynacji.
Ostatnim znaczeniem snu o trupie jest nienawiść do znanej nam osoby. Jeśli czujesz, że istnieje w Twoim otoczeniu jakaś osoba, której towarzystwa nie znosisz, której wolałbyś nigdy nie poznać? Sny o ludzkich zwłokach mogą być przejawem tych złych uczuć. Dotyczy szczególnie osób, które raz na jakiś Czas wyobrażają sobie czyjąś śmierć lub zastanawiają się w jaki sposób można by zabić jakąś osobę i nie zostać za to ukaranym.