Zwierciadło we śnie symbolizuje możliwość ujrzenia swojego prawdziwego oblicza, jest też w kulturze często ukazywane jako tajemniczy przedmiot, często charakteryzujący się tajemniczą mocą. Zwierciadło we śnie może być symbolem chęci ujrzenia siebie w prawdziwym świetle, bez zakłamania, takim jakim się jest naprawdę .

Zwierciadło śnić się też może osobom przywiązanym do swojego ciała, których codzienny nastrój uzależniony jest od fizycznego samopoczucia. Takie osoby spędzają na co Dzień dużo czasu przed lustrem, często czując się nie do końca atrakcyjnym mimo zapewnień bliskich osób. Sny o lustrze w takich przypadkach są wyparciem pragnienia bycia akceptowanym pomimo takiego, a nie innego wyglądu.

Lustro / zwierciadełko jest takim narzędziem, które pokazuje prawdziwe odbicie. Podchodząc do lustra zobaczymy to jak rzeczywiście wyglądamy, przyglądając się odnajdziemy różne defekty. Czy to w naszym ubiorze, czy też na ciele(np. na twarzy). Analogicznie można to porównać do naszych czynów, przeglądanie się w zwierciadle można zatem zinterpretować jako próba przyjrzenia się swoim czynom.

W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej mają skłonności do oceniania innych. Inną sprawą jest to, że ludzie niepotrzebnie przejmują się takimi ocenami. Powracając jednak do meritum, oceniając innych tak się na tym skupiamy, że nie patrzymy na nasze poczynania. A często zdarza się tak, że sami popełniamy o wiele gorsze czyny. Dlatego też często mówi się, że przed przystąpieniem do oceny innych osób wpierw przyjrzyjmy się sobie. Czy rzeczywiście jesteśmy na tyle nieskazitelni żeby oceniać i zwracać uwagę innym?

Oczywiście również istnieją lustra, które zniekształcają obraz.

Zainteresowała Cie treść tego artykułu? Może masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu z nami za pomocą komentarzy pod artykułami. Dodatkowo mogą Cie zainteresować artykuły o podobnej tematyce: Lustro, patrzeć na siebie w lustrze. Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania skorzystać z wyszukiwarki interpretacji na naszym portalu. Znajduje się ona w prawym górnym rogu.