Sny o narkotykach maja wiele znaczeń. Warto pamiętać, że Narkotyki to motyw pojawiający się często w snach osób, które miały z nimi kontakt. Sny o narkotykach interpretuje się również jako ostrzeżenie przed słabościami charakteru i uleganiu wpływom.

Sen, w którym widzisz siebie jako narkomana ostrzega przed pochopnym uleganiem wpływom innych ludzi. Może to dotyczyć wielu dziedzin życia ? sfery uczuciowej, rodzinnej lub interesów. Sen o narkotykach ostrzega aby ćwiczyć siłę charakteru ponieważ życie może Cię wystawić na próbę. Z trudnej sytuacji wyjdziesz obronną ręką jeśli wykażesz się stałością i niezłomnością usposobienia.

Sen o narkotykach, który przytrafia się osobie mającej z nimi kontakt może wyrażać jej poczucie winy i Lęk przed uzależnieniem. Często osoby, które tylko eksperymentują z narkotykami miewają sny, w których odtwarzają swoje przygody czując po przebudzeniu nieprzyjemne poczucie, że zrobiły coś złego. Sny takie są często podświadomym mechanizmem obronnym przed poddaniem się nałogowi.

Zażywanie narkotyków we śnie świadczy o tym, że pomimo swojej fizycznej słabości, osoba może wywierać silny wpływ na innych. Warto ograniczać swój wpływ na ludzi, ponieważ nie zawsze jest to pozytywne. Jeśli we śnie zniechęcasz kogoś do zażywania narkotyków, znak, że osoba śpiąca jest nasycona dobrem i stara się pomagać innym. Jeśli dajesz komuś narkotyki – sprawiasz dyskomfort komuś w domu.

Sen o narkotykach, można również interpretować jako pragnienie ucieczki od rzeczywistości oraz braku chęci do wzięcia odpowiedzialności.

Jeżeli we śnie stosujesz środki odurzające, należy zapamiętać własną motywacją oraz uczucia, którą Tobą kierowały. Jeśli uzyskałeś uzależniające substancję od swojego lekarza, to w prawdziwym życiu może, to być oznaka o zbliżającej się serii wydarzeń, które będą wymagać od Ciebie niekonwencjonalnego podejścia do sytuacji.

Jeśli nadużywasz narkotyków we śnie i czujesz ich działanie – jedna z interpretacji mówi o chorobliwym stanie śpiącego człowieka i upadek sił w prawdziwym życiu.

Jeśli ktoś namawia Cię do zażywania narkotyków we śnie, to musisz szybko uporządkować otoczenie, w którym obecnie się znajdujesz, ponieważ z powodu negatywnego wpływu przyjaciół, reputacja Twojej osoby może wkrótce zostać poważnie nadszarpnięta, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.