Lustro we śnie symbolizuje możliwość ujrzenia swojego prawdziwego oblicza, jest też w kulturze często ukazywane jako tajemniczy przedmiot, często charakteryzujący się tajemniczą mocą. Lustro we śnie może być symbolem chęci ujrzenia siebie w prawdziwym świetle, bez zakłamania, takim jakim się jest naprawdę .

Sen o lustrze może przytrafić się osobom przywiązanym do swojego ciała, których codzienny nastrój uzależniony jest od fizycznego samopoczucia. Takie osoby spędzają na co Dzień dużo czasu przed lustrem, często czując się nie do końca atrakcyjnym mimo zapewnień bliskich osób. Sny o lustrze w takich przypadkach są wyparciem pragnienia bycia akceptowanym pomimo takiego, a nie innego wyglądu.

Warto zwrócić na stan emocjonalny, który towarzyszył Tobie we śnie. Jeśli zobaczyłeś się w lustrze, a sen uczynił Cię szczęśliwym, to może to oznaczać, że jesteś w doskonałej harmonii z samym sobą. Obecne sprawy nabiorą tempa i masz okazję zrealizować wszystkie wcześniejsze plany. Skorzystaj z pozytywnej energii i nie zapomnij podzielić się nią z bliskimi.

Co oznacza sen, w którym nie widziałeś swojego odbicia? Dla niektórych może to być szczególnie zły znak. Taki sen wskazuje na niepewność, brak harmonii oraz zagubienie w prawdziwym życiu. Dla młodych osób taki sen może oznaczać, że ciągle poszukujesz swojego miejsca w świecie, a przyszłość wydaje się przerażająca. Jeśli czujesz, że Cię to przerasta, to warto porozmawiać o tym z bliskimi, którzy chętnie udzielą Ci pomocy.

Patrzenie w swoje odbicie we śnie może też mówić o chęci akceptacji. Być może poszukujesz subiektywnej oceny dla swojego wyglądu i swoich działań.

Miałeś sen, w którym patrzyłeś w zepsute lustro? Taki sen może zwiastować, że nie wszystkie plany uda Ci się zrealizować. Wszelkie nadzieje na przyszłość są również pod znakiem zapytania. Dla młodych kobiet, taki sen jest znakiem, że nadzieja na wczesne małżeństwo się nie spełni. Wybrana osoba wybierze inną partnerkę lub zniknie z Twoje życia.