Lustro we śnie symbolizuje możliwość ujrzenia swojego prawdziwego oblicza, jest też w kulturze często ukazywane jako tajemniczy przedmiot, często charakteryzujący się tajemniczą mocą. Lustro we śnie może być symbolem chęci ujrzenia siebie w prawdziwym świetle, bez zakłamania, takim jakim się jest naprawdę.

Lustro – znaczenie snu

Sen o lustrze może przytrafić się osobom przywiązanym do swojego ciała, których codzienny nastrój uzależniony jest od fizycznego samopoczucia. Takie osoby spędzają na co dzień dużo czasu przed lustrem, często czując się nie do końca atrakcyjnym mimo zapewnień bliskich osób. Sny o lustrze w takich przypadkach są wyparciem pragnienia bycia akceptowanym pomimo takiego, a nie innego wyglądu.

Aby uzyskać pełną interpretację snu i rozszyfrowanie go, należy zwrócić uwagę na samo odbicie, które pojawia się w lustrze. Zasadniczo takie sny interpretuje się jako ukryte pragnienia lub podświadomy lęk śpiącej osoby.

Młodzi ludzie, którzy widzą siebie w lustrze we śnie bez zniekształceń, ale w wyraźnie obcym miejscu, może oznaczać zmianę miejsca zamieszkania lub przeprowadzkę do innego miasta. Takie sny uosabiają wewnętrzne ja człowieka, jego podświadomość, stosunek do ludzi, sytuacji, ekspresję osobistych pragnień i aspiracji.

Ważne jest nie tylko odbicie, ale także możliwość zobaczenia siebie w lustrze w trakcie jakiegoś działania lub z dowolnymi zmianami w odbiciu, twarzy, ubraniu, chodzie. Dziewczyna, która widzi swoje odbicie we śnie w markowych ubraniach, sennik zapowiada przyjemnie spędzony czas wolny, a także możliwość pokazania wszystkich swoich dobrych cech.

Ubiór przed lustrem – symbolika marzeń sennych

Sny, w których przymierzałeś ubranie przed lustrem i pasowało do wyglądu, zgodnie z książką snów, oznacza sukcesy w karierze. Opłacalny kontrakt lub rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jeśli w odbiciu ubiór posiadał dowolne wady lub nie był w Twoim rozmiarze, to aby osiągnąć cele, musisz ciężko pracować i być cierpliwym.

Młode dziewczyny, które w swoich snach malują usta przed lustrem, sen zapowiada szybką randkę. I w zależności od koloru szminki, wynik tego spotkania będzie wiadomy:

– szkarłatna, czerwona, bordowa szminka zapowiada namiętną pasję;

– brąz, beż, pastel – stopniowy rozwój wydarzeń i relacji;

– błyszczyk – przyjaźń.