Pojawienie się motywu mycia się we śnie <szczególnie mycia rąk> może oznaczać potrzebę koniecznego zachowania czystości ciała, czasem owa potrzeba zamienia się w tzw. nerwicę natręctw. Natręctwo to pojęcie oznaczające przymus częstego wykonywania danej czynności bez żadnej konkretnej przyczyny.

Przykładowe znaczenie snów z motywem mycia się

Innym wyjaśnieniem snu o myciu się jest podświadome pragnienie obmycia się, oczyszczenia ze wszelkich złych dokonanych uczynków. Dotyczy to w szczególności osób, które trapi poczuci winy, lub które uważają się za osoby religijne, a ich życie duchowe ma dla nich dużą wartość.

Mycie rąk we śnie postrzegane jest jako chęć bycia jak najdalej od trapiącego nas problemu. Warto pamiętać, że niekiedy warto stawić czoła własnym problemom, bo tylko tak będziemy w stanie szybciej pokonać przeciwności losu. Nie bój się prosić o pomoc znajomych oraz rodzinę.

Mycie się przejrzystą zimną wodą we śnie jest znakiem korzystnym. Obawa się skończy, smutki znikną, wszystko zacznie się rozwijać w najlepszy sposób. Czasami wizja zwiastuje zdobycie bogactwa, honorów od innych. To także zapowiada otrzymanie odpowiedzi na pewne pytanie, które od dawna niepokoi śpiącego.

Co jeszcze mogą oznaczać sny o myciu się?

Dlaczego śniłeś o myciu się w zimnej wodzie? Twoja sytuacja życiowa się zmieni. W pracy możesz otrzymać awans lub wydać się na udaną wycieczkę. Otrzymasz również szansę na przezwyciężenie wszystkich przeszkód.

Ponadto mycie się czystą wodą we śnie zwiastuje liczne spotkania z nowymi osobami. Dzięki nowym znajomościom otworzą się przed Tobą perspektywy na związek oraz karierę.

Co oznacza sen, w której myłeś się w wodzie święconej? Jedna z interpretacji snów mówi, że będziesz w stanie przezwyciężyć napotkane przeszkody. Dla innych może być to symbol o zaniedbywaniu obowiązków religijnych.

Śniłeś o tym, że myjesz twarz? Może być to ostrzeżenie, że nie będziesz w stanie wykonywać swoich obowiązków najlepiej. Doprowadzi to do emocjonalnych udręk, żali, które mogą wywołać psychologiczne załamanie. Warto porozmawiać o tym z kimś i spróbować znaleźć sposób na naprawienie błędów.