W czasach starożytności amazonki były nieustraszonymi i walecznymi kobietami, które obcinały sobie jedną pierś po to, aby sprawniej Strzelać z łuku.

Widok Amazonki w marzeniach sennych

Ponieważ Amazonka to symbol głęboko zakorzeniony w kulturze, a przez to w naszych umysłach. Sen o amazonce najczęściej odwołuje się do szeroko przyjętej symboliki. Kobiety, którym przytrafia się sen o amazonce często są osobami silnymi i niezależnymi, szczególnie zawodowo. Niestety często odbierają sobie prawo do kobiecej słabości ponieważ kłóci się to z ich niezależną postawą lub po prostu nie mogą pozwolić sobie na to. W takim przypadku sen o amazonce może odzwierciedlać tęsknotę za chwilą słabości i potrzebę oparcia w drugiej osobie.

Amazonka pojawia się też często w snach silnych i zdecydowanych mężczyzn, którzy szukają na partnerki kobiet podobnych do siebie. Taka kobieta bowiem, może towarzyszyć im realizacji odważnych przedsięwzięć.

Sen, w którym spotkałeś Amazonkę, zapowiada spotkanie z lekkomyślną i niepoważną kobietą. Sen może mieć szczególne znaczenie dla osób, którzy właśnie przeżywają rozstanie lub inne ważne przełomowe wydarzenie w rzeczywistości.

Co jeszcze mogą przepowiadać sny o Amazonce?

W miłości taki sen zwiastuje zdradę i rozczarowanie, szczególnie jeśli Amazonka jeździła na koniu. Nie zawsze zdrady trzeba się spodziewać ze strony ze swojego partnera lub partnerki. Istnieje prawdopodobieństwo, że to śniący dopuści się zdrady.

Generalnie, sen o Amazonce bez konia służy jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem, którego możesz uniknąć. Twoja intuicja i szybka reakcja pozwolą na czas powstrzymać zagrożenie.

Co oznacza sen, w którym widziałeś strój Amazonki? Sen zwiastuje, że wkrótce możesz znaleźć się w trudnej sytuacji, która wydarzy się bez względu na Twój udział. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki Twojej determinacji i ciężkiej pracy będziesz w stanie szybciej rozwiązać problemy.

Amazonki cechują się niezwykłą odwagą, dlatego dla niektórych śniących może być to wskazówka, że los przyniesie Tobie sukcesy w pracy oraz w życiu osobistym. Być może wkrótce nawiążesz nowe ciekawe znajomości, dzięki którym pozyskasz nowych kontrahentów lub towarzyszy w wakacyjnej podróży.