Kałuża we śnie symbolizuje ukryte problemy, które mogą się pojawić na Twojej drodze. Pozornie mogą to być błahe przeszkody ale Kałuża może się okazać głębsza niż myślałeś. Dlatego jeśli przytrafił Ci się sen o kałuży to zachowaj czujność i staraj się przemyśleć swoje decyzje.

Kałuża wszystkim kojarzy się z brudem. Możliwe, że w prawdziwym życiu czujesz do kogoś żal. Czujesz się znieważony. Jeśli tak faktycznie jest, podejmij rozmowę z oprawcą. Spróbuj wyjaśnić sytuację. To może tylko Ci pomóc. Nie powinieneś trzymać takich rzeczy w sobie. Często jest tak, że jeśli coś się w sobie trzyma, to tylko przez jakiś czas. Niestety później dochodzi do wybuchu, który nie jest dla nikogo fajny. Ani dla Ciebie, ani dla innych. Warto na bieżąco komunikować innym, co Ci nie odpowiada. Jeśli coś Cie uraziło, nie trzymaj tego w sobie. Już samo powiedzenie komuś, że Cie to boli jest o wiele lepsze, ponieważ nawet jeśli później wybuchniesz, to nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie ostrzegałeś.

Jakie są inne definicje?

Kąpiel we kałuży – Jeśli śni ci się wspaniała kąpiel w kałuży, w której się kąpiesz to prawdopodobnie jesteś zakochany lub zakochasz się w niedalekiej przyszłości. Twoja dusza już ma poczucie miłosnego uniesienia i lekkości, prawdopodobnie już jesteś w pierwszej, bardziej lub mnie uświadomionej fazie zakochania.

Woda brudna – brudna woda w kałuży we śnie może oznaczać, że śniący boryka się z emocjami, które powodują u niego poczucie winy. Jeśli śni ci się, że kąpiesz się w brudnej wodzie to być może masz seksualne fantazje, których nie możesz zaspokoić w obecnym związku.

Czysta woda – czysta woda we śnie symbolizuje oczyszczenie, jeśli śni ci się, że pływasz lub kąpiesz się w czystej wodzie, lub że obmywa cię czysta woda to wkrótce poczujesz ulgę związana z rozwiązaniem emocjonalnych spraw, które od dawna stanowią dla ciebie problem. Przebaczysz komuś lub ktoś przebaczy tobie. Wyzbędziesz się wyrzutów sumienia lub uwolnisz się od innych ciążących ci emocjonalnych balastów.