Sen o grobie to oraz naszych lęków związanych ze śmiercią.

Sen z symboliką groby – co może przepowiadać?

Grób jest symbolem śmierci, w kulturze i życiu codziennym przywoływany jest w celu uświadomienia i ukazania jak strasznym i nieodwołalnym wydarzeniem jest zakończenie ludzkiego życia. Grób pojawiający się we śnie jest więc przede wszystkim wyparciem naszego strachu przed śmiercią, ale również naszych obaw i niepewności o to, co dzieje się po śmierci. Sen o grobie może się pojawiać u osób, które ostatnio w sposób szczególny otarły się o doświadczenie śmierci, co wywołało w nich strach, który pojawia się również w snach.

Grób może też pojawiać się w snach osób przezywających lęki, które występują już od dłuższego czasu i nie chcą ustąpić. Lęki te mogą dotyczyć wielu spraw, związek jednak są najczęściej z życiem osobistym i wewnętrznej danej osoby.

Kopanie grobu we śnie może świadczyć o nadchodzących kłopotach w pracy. Taki sen mówi również śniącemu, że jest wrażliwy na negatywne opinie oraz obawia się zdrady ze strony swoich bliskich.

Inne popularne marzenia senne z motywem grobu

Kopanie dziury na cmentarzu we śnie może być znakiem, że wkrótce skończy się seria niepowodzeń w życiu i zobaczysz promyk nadziei. Jedna z interpretacji snu mówi, że sprawy finansowe nie będą już Ci sprawiać dużych trudności. Dostaniesz szansę na poprawę swoich osobistych spraw i relacji.

Sen, w którym kopiesz grób niekiedy objawia się po napotkaniu rywali w prawdziwym życiu. Obawiasz się, że konkurencja będzie próbować zdobyć nad Tobą przewagę używając nieczystych zagrywek.

Czy śniłeś o tym, że stoisz nad świeżo wykopanym grobem? Może być to ostrzeżenie dla śpiącego przed wypadkiem i ewentualnymi problemami zdrowotnymi. Jeśli podejrzewasz, że coś Ci dolega, być może warto skorzystać z porady specjalisty.

Czy miałeś sen, że leżysz w grobie? Niekoniecznie musi, to być zły znak. Taki sen może być zwiastunem dobrego samopoczucia i nowych korzyści. Im głębiej znajdowałeś się w grobie, tym korzystniejsza może być Twoja sytuacja materialna.