Sen o grobie to oraz naszych lęków związanych ze śmiercią. Grób jest symbolem śmierci, w kulturze i życiu codziennym przywoływany jest w celu uświadomienia i ukazania jak strasznym i nieodwołalnym wydarzeniem jest zakończenie ludzkiego życia. Grób pojawiający się we śnie jest więc przede wszystkim wyparciem naszego strachu przed śmiercią, ale również naszych obaw i niepewności o to, co dzieje się po śmierci. Sen o grobie może się pojawiać u osób, które ostatnio w sposób szczególny otarły się o doświadczenie śmierci, co wywołało w nich strach, który pojawia się również w snach.

Grób może też pojawiać się w snach osób przezywających lęki, które występują już od dłuższego czasu i nie chcą ustąpić. Lęki te mogą dotyczyć wielu spraw, związek jednak są najczęściej z życiem osobistym i wewnętrznej danej osoby.

Kopanie grobu we śnie może świadczyć o nadchodzących kłopotach w pracy. Taki sen mówi również śniącemu, że jest wrażliwy na negatywne opinie oraz obawia się zdrady ze strony swoich bliskich.

Kopanie dziury na cmentarzu we śnie może być znakiem, że wkrótce skończy się seria niepowodzeń w życiu i zobaczysz promyk nadziei. Jedna z interpretacji snu mówi, że sprawy finansowe nie będą już Ci sprawiać dużych trudności. Dostaniesz szansę na poprawę swoich osobistych spraw i relacji.

Sen, w którym kopiesz grób niekiedy objawia się po napotkaniu rywali w prawdziwym życiu. Obawiasz się, że konkurencja będzie próbować zdobyć nad Tobą przewagę używając nieczystych zagrywek.

Czy śniłeś o tym, że stoisz nad świeżo wykopanym grobem? Może być to ostrzeżenie dla śpiącego przed wypadkiem i ewentualnymi problemami zdrowotnymi. Jeśli podejrzewasz, że coś Ci dolega, być może warto skorzystać z porady specjalisty.

Czy miałeś sen, że leżysz w grobie? Niekoniecznie musi, to być zły znak. Taki sen może być zwiastunem dobrego samopoczucia i nowych korzyści. Im głębiej znajdowałeś się w grobie, tym korzystniejsza może być Twoja sytuacja materialna.