Egzaminator we snie często uosabia osoby przed którymi chcemy sie wykazać. Bardzo często się zdarza, że osoby nam znane przybieraja w naszych snach postać egzaminatora. Jeśli przytafił Ci się taki sen to warto się zastanowić, czy w kontaktach z dana osobą nie starasz się wykazać i udowadniać swoich osiagnięć, co może byc męczące i uciążliwe. Sen o egzaminatorze zacheca do zadania sobie pytania, które z naszych zachowań są efektem naszych własnych potrzeb a które służą zyskaniu akceptacji innych.

Sam egzaminator w sobie pełni pewnego rodzaju rolę kontrolera. Większość ludzi chce samodzielnie decydować o swoim życiu. Nikt nie lubi być w jakimkolwiek zakresie być kontrolowany. Jeśli nie do końca wiesz o czym mowa przypomnij sobie chociażby swój egzamin na prawo jazdy. Egzaminator siedzący obok Ciebie kontrolował każdy Twój ruch. Zwracał uwagę na to w którą stronę spoglądasz, czy przestrzegasz wszystkich zasad itd. Nie oszukujmy się – nikt tego nie lubi. Biorąc pod uwagę powyższe, możliwe, że sen w którym widzimy egzaminatora jest odzwierciedleniem jakiejś wewnętrznej obawy, że czeka nas jakaś kontrola? W przypadku osoby prowadzącej własną firmę może być to obawa przed kontrolą jakiegoś organu nadzorczego, np. urząd skarbowy itd. W przypadku osoby pracującej na etacie może być to obawa przed kontrolą jego pracy, w wyniku której może zostać zwolniony.

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go na swojej tablicy na Facebooku. Jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w komentarzu. Z każdym komentarzem się zapoznamy i jeśli bedziemy w stanie, to na pewno Ci odpowiemy.

Dodatkowo mogą Cie zainteresować również sny o podobnej tematyce: Lęk, Odczuwać lękStrach. Dodatkowo jeśli niniejszy artykuł nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania lub Twój sen dotyczył czegoś zupełnie innego zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki snów. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego portalu. Wyszuka ona za Ciebie poszukiwane frazy w treści wszystkich naszych interpretacji.