Według naszego sennika Zmarszczki we śnie to symbol, który można zinterpretować na kilka sposobów. Po pierwsze sen o zmarszczkach odzwierciedla mądrość, doświadczenie życiowe, które są domeną osoby, której Zmarszczki widzimy we śnie. Jeśli widzimy we śnie znajomą osobę o pomarszczonej twarzy to warto słuchać co ma do powiedzenia lub skorzystać z jej rady. Jeśli w obliczu trudnej sytuacji widzimy siebie z pomarszczona twarzą to znak, że życiowa Mądrość pomoże nam przezwyciężyć problemy. Nie domawiaj osobom, które poproszą Cie o pomoc lub radę – możesz wnieść do ich życia więcej niż się spodziewasz.

Drugą interpretacją snu o zmarszczkach jest Lęk związany z przemijaniem. Osoby, które widzą we śnie Zmarszczki na swojej twarzy i towarzyszy temu nieprzyjemne uczucie lub niepokój bardzo często przeżywają Strach przed starością.

Sny o zmarszczkach na twarzy lub szyi – w rzeczywistości bardzo martwisz się o swój wygląd, co negatywnie wpływa na relacje z płcią przeciwną.

Zmarszczki pod twoimi oczami – wkrótce możesz spotkać nieprzyjemną osobą.

Czy miałeś sen, w której widziałeś pomarszczone czoło? Może być to zwiastun, że wkrótce będziesz musiał podjąć trudną decyzję od której zależy dobro Twoich bliskich.

Czy miałeś sen, w którym widziałeś swoje odbicie w lustrze? Jeśli Twoja twarz i ciało były pokryte zmarszczkami, to sennik radzi zadbać o własną higienę. W niedalekiej przyszłości warto unikać basenów, siłowni czy sauny, gdyż tam istnieje większe ryzyko złapania grzybicy.

Pomarszczone dłonie – znak, że otrzymasz bardzo korzystną propozycję. Być może nawet zaproszenie na ślub.

Czy widziałeś w swoim śnie skórę zwiotcza i ze zmarszczkami? Dla kobiet w szczególności taki sen może przepowiadać długie i szczęśliwe życie, bez wszelkich chorób i dolegliwości.

Skóra na twarzy i szyi jest gładka niczym u młodej dziewczyny? W rzeczywistości możesz być przed przedmiotem uwagi bardzo bogatego mężczyzny.

Smarowanie zmarszczek na czole kremem, aż w pełni nie będą wygładzone? Jeden z Twoich bliskich przyjdzie do Ciebie po radę.