Jeśli miałeś sen w którym pojawił się Dym to Znak abyś zapomniał o przeszłości i pozostawił dawne sprawy za sobą. Skup się na teraźniejszości i żyj chwilą obecną.

Sen z symboliką dymu – znaczenie

Sen o dymie może też pokazywać, że nie jesteś zbyt zadowolony ze swojej obecnej sytuacji i masz problemy, o których chciałbyś zapomnieć. Pamiętaj, że odkładanie na bok nierozwiązanych spraw nie jest wyjściem – ciągłe udawanie, że kłopoty nas nie dotyczą może doprowadzić do skomplikowania sytuacji, która dziś przy niewielkim wysiłku może być rozwiązana.

Taka wizja może też nam mówić, że ominęła nas bardzo ważna wiadomość. Nie zostałeś poinformowany o istotnych sprawach w swoim życiu. Jedyną osobą, na którą możesz być zły, to na siebie. Najczęściej dowiadujemy się czegoś po czasie, ponieważ nie przykładaliśmy wagi do otaczającego nas świata. Pożar, który był niedaleko nas został kompletnie niedostrzeżony, pomimo żaru, który powinniśmy byli odczuć. Teraz jedynie co zostało to pogorzelisko i uczucie niedowierzania.

Czym jeszcze może być marzenie senne z dymem?

Taki sen może być też symbolem zagubienia w prawdziwym życiu. Nie odnaleźliśmy naszego miejsca w świecie i nie wiemy co da nam przyszłość. Wielu ludzi ogarnia lęk i paraliż przed dalszym działaniem. Czujesz jakbyś kroczył w tak gęstym dymie, że nie jesteś w stanie zobaczyć własnej dłoni, którą trzymasz tuż przed oczami. Dla niektórych osób taki stan może być tymczasowy, który niedługo minie. Dla innych może to być objaw depresji i zaburzeń lękowych. Warto w takim przypadku udać się do terapeuty, osoby, która nas wysłucha i będzie w stanie nas zrozumieć.

Widzenie dymu w oddali może mówić o bezradności. To uczucie jest motywem przewodnim w naszym życiu codziennym. Czujemy, że nie mamy wpływu na swoją karierę zawodową lub sytuację w domu. Niekiedy może to mówić osobie śniącej, że celowo uciekasz od problemów życiowych. Boisz się stawić im czoła, dlatego nie jesteś w stanie zdusić ognia w zarodku.