Jeśli kobiecie przytrafił się sen o zakonnicy to może to oznaczać, że pozostaje Ona w związku pomimo iż nie przynosi on je satysfakcji. Zakonnica we śnie może symbolizować poświęcenie siebie w Imię wyższego celu na przykład dla dobra dzieci.

Jeżeli kobieta śni,że jest zakonnicą, może to wskazywać na zablokowanie i odrzucenie sfery seksualnej.

Spotkanie surowej  i udzielającej nagany zakonnicy jest to krytyka ze strony super ego za naruszenie pewnych norm moralnych przez śniącego (np. nadmierne uciechy zmysłowe, brak troski o innych ludzi lub zaniedbanie obowiązków religijnych).

Jeżeli mężczyzna śni o miłości do zakonnicy, może to wskazywać na pewien poziom lęku przed kobietami i obawę, co do własnych możliwości sprawdzenia się w roli męża, kochanka, partnera.

Zakonnice czarne, ponure i budzące grozę mogą być zapowiedzią niemiłych wydarzeń, nieszczęść lub choroby.

Zobaczyć lub porozmawiać ze starszą zakonnicą w białych szatach – w rzeczywistości możesz wkrótce odnaleźć cichy powód do radości.

Pomogłeś młodej zakonnicy i dałeś jej schronienie w ścianach klasztoru? Bardzo dobrze! Wkrótce sam możesz otrzymać pomoc za swoje dobre uczynki.

Zakonnica, która gotuje jedzenie dla bezdomnych w kościele, symbolizuje Twoją troskę o swoich bliskich.

Sen, w którym zostałeś skarcony przez zakonnicę – interpretacja jest bardzo prosta: musisz pokutować przed tymi, którzy zostali przez Ciebie urażeni.

Zagubiłeś się w nieznanym miejscu i poprosiłeś o wskazanie drogi zakonnicy w czarnych ubraniach przechodzącej obok ciebie, ale ona, zamiast pomóc spojrzała na Ciebie pogardliwym spojrzeniem – nie inwestuj swojej energii w projekty, w której brakuje Ci doświadczenia.

Pozostałe interpretacje

Zakonnica w czarnych szatach klasztornych uciekała przed Tobą – może to być symbol nieuchwytnego szczęścia w biznesie.

Sen miał miejsce podczas nabożeństwa w kościele i widziałeś zakonnice w czarnej szacie – strzeż się konfliktów w rodzinie, mogą mieć smutne konsekwencje. Taki sen, może również zwiastować zbliżające się oszustwo, plotki i intrygi wokół Twojego imienia.

We śnie jesteś zakonnicą – podświadomy smutek i żal, że wszystko co robisz nie jest tak jak chcesz. Miej cierpliwość – wszystko w odpowiednim czasie!