Sen o rodzicach przywołuje powrót do poczucia bezpieczeństwa z czasów kiedy było się dzieckiem a Rodzice opiekowali się i zapewniali spokój. Jeśli przytrafił Ci się sen o rodzicach to być może tęsknisz za dzieciństwem lub potrzebujesz więcej uwagi i opieki od bliskich Ci osób. Warto pamiętać, że w rzeczywistości nie jesteś sam ze swoimi problemami, nawet jeśli czujesz się inaczej. Zawsze jest osoba, która nie tylko Cię wysłucha, ale i udzieli pomocnej rady.

Sen o rodzicach może być sygnałem braku pewności siebie lub poczucia samotności. Z taką wizją mogą się szczególnie utożsamiać osoby introwertyczne. Lubisz przebywać sama i zawsze znajdziesz ukojenie w dobrej lekturze czy serialu, niemniej jednak potrzebujesz kontaktu drugiej osoby, bratniej duszy, która utożsami się z Twoimi problemami. Warto pamiętać, że najczęściej nasze problemy najlepiej rozumiemy my sami, dlatego dobrym krokiem będzie znalezienie osoby, która nas wysłucha.

Dla niektórych taki sen jest oznaką zmartwienia o swoich bliskich. Mając rodziców w podeszłym wieku nic dziwnego, że martwisz się o ich samopoczucie. Wykorzystaj taką wizję jako okazję, żeby skontaktować się z bliskimi, odwiedzić ich i dowiedzieć się co nowego. To także okazja na odbudowanie więzi z pozostałymi krewnymi, z którymi od dłuższego czasu się nie kontaktowałaś.

Dla młodych osób, to może być znak, że jesteś gotowa na zostanie rodzicem. Tym bardziej ma to znaczenie jeśli w niedługim czasie spodziewasz się dziecka. Osoby, który martwią się o to czy będą dobrymi rodzicami, zazwyczaj nimi są. Miłość jest jak studnia bez dna, którą możesz dawać bez końca. Jeśli planujesz posiadanie dziecka potraktuj taki sen jako znak, że może czas, żeby wcielić plan w działanie.

Czy miałaś sen, w którym Twoi dzieci zostają rodzicami? Taki sen można potraktować metaforycznie o dojrzewaniu zarówno Twoich pociech jak i Ciebie. Nabierasz mądrości życiowej i wkraczasz w nowy etap swojego życia.