Egoista we śnie odzwierciedla nasze poczucie winy, że zbyt często myślimy o sobie. Niekoniecznie my sami musimy się postrzegać jako egoistę we śnie. Może być tak, że w naszym śnie inna osoba przejawia samolubne zachowania. Jest to jednak odbicie naszego poczucia winy. Przyjrzyj się swoim relacjom z otoczeniem – czy nie jest tak, że nawet jeśli jesteś szczęśliwy / szczęśliwa czujesz, że nie zasługujesz na to? Prawdopodobnie musisz wyzwolić się niepotrzebnego ciężaru i zacząć w pełni odczuwać radość.

Wiele osób interpretuje egoizm jako coś złego. Niemniej jednak często zapominamy o tym, że istnieje również coś takiego jak dobry egoizm, nie tylko taki, który jest zły. Jeśli mielibyśmy spojrzeć na egoizm – każdy po trochu jest egoistą. Dobrym przykładem jest chociażby coś takiego jak wizyta w sklepie. Idąc do sklepu wybieramy produkty, które nam się przydadzą. Jest to uzależnione tylko i wyłącznie od subiektywnych potrzeb kupującego. Nie pytamy sprzedawcy co mu się najgorzej sprzedaje, tylko bierzemy to czego sami potrzebujemy. Nie tylko mowa tu o kategorii produktu, ale również koniec końców o producencie oraz konkretnym modelu/typie.

Idąc tym tropem, śniąc o egoiście / egoiźmie, nie powinniśmy tego od razu klasyfikować jako coś złego. W życiu na szczęście rzadko zdarzają się sytuacje w których podjęta decyzja de facto na naszą korzyść będzie równoznaczna z chociażby utratą pracy przez kogoś innego. Niemniej jednak nawet taka decyzja powinna zostać podjęta mając na uwadze nasze dobro. Bardzo dobrym podejściem do takich spraw jest zastanowienie się, czy gdyby ta druga osoba była na naszym miejscu, postąpiłaby inaczej niż my?

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł udostępnij go na swoim Facebooku, żeby większa ilość osób mogła się z nim zapoznać. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania do tematyki tego wpisu daj nam znać w komentarzu. Natomiast jeśli interpretacje w tym wpisie nie pasują do Twojego snu, skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego serwisu. Wystarczy wpisać element, uczucie lub zachowanie, które pojawia się w Twoim śnie. Na pewno odnajdziesz wiele różnych interpretacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swój sen.