Żuraw we śnie jako ptak symbolizuje przede wszystkim duchową sferę człowieka, która jest jego łącznikiem pomiędzy niebem a ziemią. Sen o żurawiach często przytrafia się osobom, które nie do końca twardo stąpają po ziemi, lubią zatapiać się w świat swoich fantazji i mają sentymentalne usposobienie. Sen o żurawiu mówi o tym, że śniący w danym momencie ma właśnie takie nastawienie do życia i stara się uciec w świat swoich marzeń i pragnie porzucić prozę życia.

Żuraw jako origami i inne motywy senne z tym zwierzęciem

Ponieważ żuraw jest bardzo ważny w kulturze Japonii, wierzy się że gdy jakaś osoba złoży tysiąc żurawi z papieru, jej życzenie zostanie spełnione.
Jeśli śniło Ci się zatem, że składasz origami, bardzo możliwe, że jest coś czego wewnętrznie bardzo pragniesz.

Żurawie to jedne z najpiękniejszych ptaków. Są to jedne z okazów, które opuszczają Polskę i wyfruwają do tzw. ciepłych krajów. Jeśli sam efekt wylotu Ci się śnił, bardzo możliwe, że wewnętrznie potrzebujesz odpoczynku od obecnie otaczających Cie sytuacji, osób i reali. W większości przypadków, gdy dochodzisz do wniosku, że Twoje wewnętrzne „ja” potrzebuje odpoczynku, warto zmienić otoczenie. Chociażby na kilka dni. Może być to nawet weekend za miastem.

Warto zapamiętać sny, nie tylko o żurawiu 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł udostępnij go na swoim Facebooku, żeby większa ilość osób mogła się z nim zapoznać. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania do tematyki tego wpisu daj nam znać w komentarzu.

Natomiast jeśli interpretacje w tym wpisie nie pasują do Twojego snu, skorzystaj z wyszukiwarki interpretacji. Znajduje się ona w prawym górnym rogu naszego serwisu. Wystarczy wpisać element, uczucie lub zachowanie, które pojawia się w Twoim śnie. Na pewno odnajdziesz wiele różnych interpretacji, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć swój sen.

Mogą Cie również zainteresować inne interpretacje snów. Przykładem takich interpretacji na pewno będą: zwierzęta, gęś, zająć, czarne myszy oraz złota rybka